Отже, ви отримали ліцензію на придбання, зберігання і носіння зброї, правда, травматичного. Але зброя, яким би воно не було, вимагає правильного поводження не тільки при зберіганні, але і при носінні і транспортуванні.
Інструкція
- На жаль, до цих пір ще не існує законодавчо певної норми щодо порядку носіння травматичної зброї. Проте, правоохоронні органи нерідко залучають до адміністративної відповідальності осіб, що носять травматичний бесствольного або короткоствольний пістолет практично відкрито (наприклад, в кишені), хоча в законі конкретно не говориться про те, що такий пістолет потребує кобурі. Втім, для того щоб уникнути проблем з поліцією, краще справді носити пістолет у кобурі (під одягом) і в будь-якому випадку ставити його на запобіжник.
- Кобура знадобиться вам тоді, коли ви вирішите покласти зброю, наприклад, в сумку або навіть у «бардачок» своєї машини. Таке носіння зброї кваліфікується законом як транспортування. Тому в даному випадку необхідно слідувати законодавчим нормам і носити пістолет не просто в сумці, а в кобурі.
- Ті самі положення застосовуються і щодо довгоствольної травматичної зброї (використовуваного зазвичай спортсменами). Носити можна в расчехленном стані, а от транспортувати краще в чохлі (або, за бажанням, у спеціальному чемоданчику в розібраному вигляді).
- До речі, співробітники МВС не повинні ставити вам в провину, що зброя, яку ви транспортіруете, заряджена або не розібрано. Їхні претензії необгрунтовані. А от кількість «стволів» і патронів строго регламентовано. Ви можете одночасно транспортувати не більше 5 одиниць зброї та 400 набоїв.
- Для того щоб у правоохоронних органів виникало якомога менше питань до вас з приводу носіння травматичної зброї, не забудьте перед виходом з дому захопити з собою не тільки пістолет, а й паспорт, та ліцензію на зберігання і носіння зброї (або їх завірені копії).