Необхідність перегляду декількох зображень в одне може виникати в різних випадках. Наприклад, при створенні колажів, додаванні нових елементів в існуючі картинки або накладення рамок на фотографії. Щоб освоїти техніку поєднання зображень, досить зрозуміти, як об’єднати дві фотографії в одну. Далі описано як зробити це за допомогою редактора GIMP.
Вам знадобиться
Безкоштовно розповсюджуваний редактор зображень GIMP, доступний для завантаження на сайті http://gimp.org.
Інструкція
Відкрийте одну з фотографій в редакторі GIMP. Для цього виберіть у меню пункти «Файл», а потім «Відкрити», або ж натисніть комбінацію клавіш Ctrl + O.
Відкрийте ще одну фотографію як шар в тому ж вікні. Це робиться шляхом вибору пунктів меню «Файл», «Відкрити як шари …». Також можна натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Alt + O.
Дізнайтеся розміри шарів відкритих зображень. Для цього у вікні «Шари, Канали, Контури» виберіть один з шарів. Потім виберіть пункти меню «Шар», «Межі шару …». У вікні буде вказано розмір шару. Аналогічно дізнайтеся розмір іншого шару.
Встановіть новий розмір зображення. Для цього виберіть у меню «Зображення», а потім «Розмір полотна …». У діалозі установки розмірів полотна задайте нові значення ширини і висоти. Вводите значення на основі відомостей про розмір шарів.
Розташуйте шари потрібним чином. Для цього можна використовувати інструмент «Переміщення» з панелі інструментів.
Відредагуйте зображення шарів. Використовуйте інструменти виділення, малювання, видалення частин зображення. Можна, наприклад, видалити фон одного з шарів. Для цього виберіть потрібний шар у вікні «Шари, Канали, Контури», клікніть на нього правою кнопкою миші і виберіть пункт «Додати альфа-канал» у контекстному меню. Потім виділіть фон вибраного шару. Використовуйте для цього інструменти виділення. Потім натисніть клавішу Delete.
Створіть новий фоновий шар. Виберіть в меню пункти «Шар», «Створити шар …». У діалозі натисніть кнопку «OK». В панелі «Шари, Канали, Контури» перемістіть створений шар нижче всіх інших шарів і виділіть його. В панелі інструментів установіть потрібний колір переднього плану. Це можна зробити, клацнувши по прямокутнику, що відображає поточний колір. Виберіть інструмент «Плоска заливка» на панелі інструментів, або натисніть клавіші Shift + B. Клацніть лівою кнопкою миші в будь-якій частині зображення.
Виконайте кадрування зображення. Активуйте на панелі інструментів кнопку «Кадрування», або натисніть клавіші Shift + C. Виділіть рамкою область зображення, яку необхідно зберегти. Клацніть центр зображення. Зображення буде зменшено на межі рамки. Після первинного виділення області кадрування, ви можете змінити її, переміщаючи краю рамки.
Збережіть нове зображення. Виберіть у меню «Файл», «Зберегти як …». У діалозі збереження файлу виберіть його нове ім’я та формат, а також шлях для збереження. Натисніть кнопку «Зберегти».
Зверніть увагу
Щоб уникнути перезапису файлів зображень-оригіналів, відразу ж після відкриття першого зображення, збережіть його у формат GIMP.
Корисні поради
При виборі кольору фонового шару корисним може виявитися інструмент «Піпетка». При збільшенні розміру полотна беріть значення із запасом, оскільки зайвий простір так чи інакше буде обрізане при кадруванні. Збережіть результуюче зображення у формат GIMP. Так ви зможете повернутися до його редагування пізніше.