Як оббити стілець

Як оббити стілець

Оббивка стільців зношується при частому використанні. Але це не біда. Перетягнути стільці в домашніх умовах під силу навіть початківцю майстру. При виборі тканини для оббивки враховуйте її поєднання із загальним інтер’єром, де стоять стільці. Якщо ви плануєте глобально декорувати приміщення, то купіть значно більше тканини і використовуйте її для штор або покривала. При невеликих витратах можна зшити декоративні подушки з тієї ж тканини, що і оббивка стільців.

Вам знадобиться

- Тканина для нової оббивки;
- Щільна мішковина;
- Синтепон або ватин;
- Ножиці;
- Папір;
- Меблевий степлер;
- Викрутка;
- Плоскогубці;
- Клей ПВА;
- Пензлик.

Інструкція

  1. Заміряйте розміри сидіння стільця, підготовленого до перетяжки. Врахуйте, що тканина необхідно буде підігнути, потрібні будуть припуски. При використанні тонких тканин для оббивки купите щільну мішковину для підкладки. Вона збереже ніжну оболонку від зношування на довший термін. Використовуючи щільну меблеву тканину, підкладку можна не робити.
  2. Купуйте наповнювач для м’якого сидіння. Поролон, хоч і виглядає пружним і пишним, швидко приминається. Для прокладки найкраще підходить синтепон або ватин. Їх можна скласти в кілька разів для додання стільця більшої м’якості.
  3. Витягніть сидіння стільця. Переверніть стілець вгору ногами. Огляньте його. Якщо там є саморізи, то вигвинтите їх. Тонкою плоскою викруткою підчепити сидушку збоку і витягніть її з каркаса стільця.
  4. Зніміть стару оббивку. Постарайтеся її не пошкоджувати. Вона стане в нагоді для зняття мірок. Акуратно витягніть металеві дужки або оббивні гвоздики, якими прикріплена тканина до сидіння. Зніміть оббивку і очистіть сидіння від залишків м’якого старого наповнювача.
  5. Зробіть викрійку нової оббивки за старою. Якщо такої можливості немає, стара тканина ушкодилася або розповзлася, то візьміть великий аркуш паперу. Це може бути шматок старих шпалер або газета. Прикладіть сидіння до паперу і накресліть контури. Потім додайте до кожної сторони по 10 см і виріжте викрійку.
  6. Прикладіть паперову викрійку до тканини. Переведіть її і виріжте заготовку. Точно таку ж заготовку зробіть на мішковині, якщо ваша оббивочна тканина ніжна й тонка.
  7. Видаліть ножицями на паперовій викрійці надбавку на підгин. Нову викрійку прикладіть до ватину або синтепону. Зробіть викрійку м’якого наповнювача. Точно таку ж заготовку зробіть зі шматка щільної мішковини.
  8. Зберіть нове сидіння для стільця. На основу сидіння нанесіть клей ПВА тонким шаром і прикладіть до нього мішковину, викроєні за розміром. Зверху покладіть м’який наповнювач. Завдяки шорсткої поверхні мішковини наповнювач не буде збиватися, так як приклеювати його не рекомендується.
  9. Покладіть на підлогу викроєний шматок мішковини з підгинанням. Покладіть на нього сидіння. М’який шар повинен виявитися внизу. Натисніть коліном на сидінні. Натягніть краю мішковини з протилежних сторін і закріпіть їх меблевим степлером на дерев’яній поверхні. Подивіться щільність натягу оббивки. Якщо все гаразд, то закріпіть всю тканину.
  10. Розкладіть на підлозі декоративну оббивну тканину і закріпіть її краю на сидіння, таким же способом, як мішковину.
  11. Вставте сидіння в каркас стільця.

Корисні поради

При ремонті сидіння подивіться на сам каркас, можливо, він потребує шпаклівці вибоїн, лакуванні або фарбування. Проведіть всі ці роботи до установки м’якої сидушки.