Як обладнати дитячу

Як обладнати дитячу

Дитина більшість часу проводить у власній кімнаті — грає, майструє, займається спортом, приймає гостей і спить. Від екології і настрої дитячої кімнати безпосередньо залежить внутрішнє і фізичний стан малюка. З твердження психологів випливає, що інтер’єр дитячої кімнати впливає на інтелектуальний розвиток і характер крихти. Щоб правильно обладнати дитячу прислухайтеся до рекомендацій фахівців — медиків та дизайнерів.

Інструкція

  1. Обладнайте дитячу в просторому приміщенні, з вікнами на сонячну сторону. Сонячне світло сприятливий для зору, сприяє накопиченню позитивної енергії. Кімната повинна бути функціональною і естетичною, безпечної та екологічною.
  2. Переходьте до наступного етапу — це вибір стилю. Як буде виглядати кімната дитини — апартаменти принцеси або автодром, морське дно або музична студія? Дітям в підлітковому віці припаде до душі кімната в авангардному стилі: космічна або джинсова тематика. Обов’язково при виборі стилю слід порадитися з дитиною.
  3. Продумайте, на які зони ви розділите кімнату. У дошкільнят виділяється дві зони: зона сну та ігор. А у школярів додаються ще дві: зона навчальних занять і відпочинку. Якщо ви не плануєте змінювати дизайн кожні 3 роки, краще відразу виділити всі необхідні зони.
  4. Використовуйте натуральні матеріали для ремонту дитячої. Вони легко піддаються чищенню. Підлоги повинні бути практичними і теплими (ідеальний варіант — корковий або дерев’яний паркет, ламінат). Для стін використовуйте — паперові шпалери, стінні панелі або фарбу. Стеля можна зробити з гіпсокартону та пофарбувати його фарбою.
  5. Купуйте мінімальний набір меблів для дитячої кімнати: стіл і стілець, стелаж і комод, полиці і ліжко. Якщо площа дозволяє, то додайте журнальний стіл і крісло в зону відпочинку.
  6. Повинно бути три джерела світла в кімнаті для дитини. Розташуйте їх на різному рівні. Перший рівень — це світильники або люстра на стелі, другий — бра в ігровій зоні і світильники, вмонтовані в меблі. А третій — приліжкові, настільні та підлогові світильники, а також торшери.
  7. Підберіть текстиль та аксесуари, які підходять по стилю для кімнати.

Зверніть увагу

Медики не рекомендують для покриття підлог у дитячій кімнаті, використовувати ковролін. Виняток може скласти лише ігрова зона.

Не варто стіни обклеювати шпалерами з рифленим малюнком. На них буде накопичуватися зайва пил.

Меблі в дитячій повинна бути округлою і м’якою. Ніяких гострих, металевих кутів! Для дітей старшого віку підходить трансформує меблі, що дитина буде переставляти на свій розсуд.

Корисні поради

Колірна гамма дуже важлива в дитячій кімнаті. Віддайте перевагу постільною тонам — блідим відтінкам жовтого, зеленого, блакитного або рожевого. А насичені і яскраві тони — використовуйте в невеликих ділянках інтер’єру.

У кімнату дитини старше 3 років фахівці рекомендують повісити дзеркало і настінні годинники. Незвичайні фоторамки та цікаві панно, стильні кашпо з рослинами — перетворять дитячу кімнату в яскравий світ і створять затишну атмосферу.