Як облаштувати дитячу кімнату

Як облаштувати дитячу кімнату

Кімната для дитини — особливе місце. Малюк представляє її цілим світом, який належить лише йому. Одночасно вона і вітальня, і ігрова, і спальня, і кабінет. Як зробити так, щоб дитині було зручно і затишно у своїй кімнатці, щоб її атмосфера сприяла розвитку його особистості?

Інструкція

  1. Щоб правильно облаштувати дитячу кімнату, по можливості, застосовуйте екологічно чисті, натуральні матеріали.
  2. Не використовуйте для оздоблення стін в дитячій масляні фарби, емалі, що миються шпалери. Застосовуйте «дихаючі» матеріали. Найбільш доцільним для цих цілей буде використання паперових шпалер.
  3. Дотримуйтесь основні вимоги до підлоги: він повинен бути теплим, гігієнічним, не слизьким. Найоптимальніший варіант для покриття підлоги — ламінат, він нічим не поступається паркету. Допускається застосування покриттів з пробки або лінолеуму. Головне, щоб матеріали не мали шару з поліхлорвінілу і не були оброблені синтетичними смолами.
  4. Використовуйте килимові покриття з основою з джуту або латексу з ворсом з натуральних волокон. Вони антистатичні, не займисті, легко чистяться.
  5. Подбайте про освітлення — грамотно Розмістити джерела світла. Їх має бути не менше трьох з розташуванням на різних рівнях.
  6. Особливу увагу приділіть висвітлення письмового столу, де буде розташовуватися робоче місце дитини. Світло повинне падати зліва, збоку, щоб уникнути сліпучого ефекту від поверхні столу. Потужність лампи рекомендується мінімум в 100 Вт.
  7. Кімнатні вимикачі розташуйте на рівні 90-115 сантиметрів від підлоги, щоб дитина могла самостійно «управлятися» з освітленням. Це дасть йому можливість не залежати від дорослих.
  8. Вибирайте для дитячої зручну, функціональну, а головне, безпечну меблі. Виключіть складні конструкції, гострі кути, які б’ються компоненти. Фахівці рекомендують облаштувати дитячу кімнату модульними меблями.
  9. Для ліжка використовуйте ортопедичний матрац і пам’ятайте, що оптимальна її ширина повинна бути не менш ніж дев’яносто сантиметрів.
  10. Не перевантажуйте кімнату іграшками. Коли їх занадто багато, вони перестають виконувати свою розвиваючу функцію і просто захаращують приміщення.