Обрізка рослин дійсно шкідлива для рослин, але це твердження вірне лише для рослин з однією точкою зростання. Це пальми. Всі інші рослини мають на стовбурі кілька нирок. З будь-якої з цих нирок можуть прорости нові гілки. Фікус до пальм ніяк не відноситься, стало бути, його можна обрізати без шкоди для самої рослини, але робити це потрібно правильно.
Інструкція
- Додаткові нирки у фікуса або не розвинені, або розвиваються повільно, оскільки у верхній нирці рослини утворюється гормон ауксин, що визначає інтенсивність надходження в тканини рослини поживних речовин. Верхівка отримує активне харчування, у той час як інші частини рослини ростуть повільніше. Розташовані нижче нирки починають розвиватися тільки після видалення верхівки рослини.
- Взимку спостерігається відносний спокій рослини. Життєві процеси сповільнюються, поетом обрізка не справить бажаного ефекту перерозподілу харчування на розташовані нижче нирки. А нирка, яка залишилася найвищою, до весни встигне напрацювати достатньо ауксину і зростатиме одна, підмінивши собою верхівку.
- Обрізавши верхівку навесні, після активного руху соків ви отримаєте нирки, що знаходяться в рівному становищі, а значить, що розвиваються однаково. В майбутньому вони дадуть безліч нових гілок.
- Майте на увазі, що після обрізки поверхню крони фікуса зменшиться, так що поливання рослини необхідно буде пропорційно скоротити.
- Обрізання крони фікуса викличе зниження загальної «декоративності» фікуса на деякий час. Але її можна замінити більш гуманним способом — прищипування кінчиків пагонів, особливо у випадку, якщо крона рослини достатньо сформована і особливої потреби в черешках немає. Процедура прощіпиванія спровокує посилене галуження, але не позначиться на зовнішньому вигляді фікуса так само відчутно, як обрізання.