Ковролін — суцільне килимове покриття, яке настеляється в житлових і офісних приміщеннях. Його функції різноманітні. Він захищає від холоду і шуму, гарний, приємний у використанні. До того ж, при правильному догляді стійкий до впливів вологи і вогню. При спеціальної укладанні на металеву сітку володіє антистатичними властивостями.
Інструкція
-
Ковроліни бувають натуральні та штучні. Натуральні виготовляються з вовни, штучні — з поліаміду і поліпропілену. Причому термін служби у поліпропіленових ковроліну значно більше, до 10-15 років.
Іноді виникає необхідність самостійного опрацювання краю ковролінового покриття. Це можна зробити декількома способами.
- Підберіть в магазині товсту капронову нитку в колір вашого ковроліну. Візьміть велику голку, шило, обробіть край покриття швом «через край» або обметочний.
- Підберіть в магазині стрічку або тасьму, яка підійде вашій ковроліну за кольором або малюнку. За допомогою товстої голки обшийте краю покриття так, щоб край опинився всередині зігнутою уздовж навпіл тасьми або стрічки.
- Якщо ви не можете обробити краю ковроліну самі, запросіть додому фахівців з килимовим оверлком. Сьогодні багато торговельні організації надають такого виду послуги.
-
Оброблений край ковроліну надає йому закінчений, гармонійний вигляд, до того ж, збільшує термін служби покриття.
Зверніть увагу
Ковроліни виготовляються декількома способами. Ткані — найдорожчі, тчуться так само, як і звичайні килими, по джутовою сітці. Тафтінговий, клейовий ковролін більш поширений. Нитки встромляються в основу і закріплюються на звороті клеєм або латексом. Голкопробивний, офісний ковролін відливається, можна сказати, цілком. Він міцний і довговічний, має звуконепроникністю. Його використовують в театрах, офісах, бібліотеках і т.д.
Фарбується ковролін також по-різному. Друкований спосіб передбачає нанесення малюнка на вже готовий виріб. Існує ще й інший спосіб, при якому нитки спочатку забарвлюються, а потім вже надходять для виготовлення ковроліну.
Щоб ковролін красиво ліг в приміщенні, його необхідно стелити «стик в стик». Для зручності краю ковролінових полотен обробляються на заводі. Але місця розрізу ковролінового покриття зазвичай обробляють в місці продажу спеціальними килимовими оверлоки.