Вдала обробка здатна приховати вади всередині і зовні приміщення, зробить його більш затишним для роботи. До того ж покриття може захистити стіни, стелю та підлогу від перепаду температури і вологи, що дозволить гаражу прослужити довше.
Інструкція
- Внутрішнє оздоблення гаража повинна відповідати рекомендаціям протипожежної безпеки, тому що в цьому приміщенні зберігаються горючі склади і суміші, а найменша іскра здатна привести до пожежі. Покриття гаража має бути виготовлено з матеріалу, якої не запалюється, легко чиститься і відмивається, не вступає в хімічні реакції, стійкий до ударів і подряпин, не вбирає запахи і бруд.
- Зверніть увагу на колір обробного матеріалу, не вибирайте білий і інші дуже світлі відтінки. Для гаража таке покриття не підходить, тому що це приміщення може використовуватися для ремонту, і обробку доведеться частіше мити. Колір матеріалу повинен гармоніювати з інтер’єром гаража і створювати затишок і комфорт.
- Постарайтеся придбати міцне покриття, адже полки, стелажі і шафки, наповнені запчастинами та інструментами, важать чимало. Для обробки внутрішніх стін гаража відмінно підійде мокра штукатурка. Це — цементно-пісочний розчин, він утворює тверде і міцне покриття. Штукатурка захищає поверхню від подряпин, не горить. Для додаткового захисту, нанесіть зверху фарбу.
- Для обробки зовнішніх стін гаража більше підійдуть фарба і штукатурка для фасадних робіт, такі матеріали невразливі до вологи і перепадів температури. До того ж штукатурка розгладжує стіни, приховує тріщини та інші дрібні нерівності. Щоб отримати бажане покриття, суворо дотримуйтесь інструкції на упаковці.
- Для внутрішнього оздоблення підлоги гаража підійде тротуарна плитка. Її міцна поверхня захищена від вологи і є вогнестійкою. Такий варіант призначений для цегельних і бетонних гаражів. Попередньо вирівняйте підлогу і викладайте плитку, слідуючи інструкціям.
- Непоганий варіант — оздоблення пластиковими панелями, їх легко можна встановити самому. Всі монтажні роботи пройдуть без бруду і пилу. Для внутрішнього оздоблення гаража візьміть фасадну ПВХ вагонку. Цей спеціальний пластик не горить і не пропускає вологу. Прикріпіть до стін дерев’яну обрешітку, до неї меблевим степлером прибивайте листи обробки. Щоб взимку в гаражі було тепліше, між вагонкою та профілями покладіть утеплювач.