Як обшити гіпсокартоном дерев’яну стіну


 

Використання гипсокартона при обробці приміщення дозволяє вирівняти стіни, полегшивши проведення подальшого ремонту, поліпшити звукоізоляцію, замаскувати комунікації і зберегти тепло. Додаткова перевага даного матеріалу в тому, що кріпити його до стін може будь-яка людина, в тому числі і далекий від будівельних професій, потрібно лише обзавестися відповідним інструментом і знати основні принципи роботи з гіпсокартоном.


Вам знадобиться

— гіпсокартон;
- Дерев’яні рейки;
- Дюпеля і саморізи;
- Дриль;
- Ножівка;
- Викрутка;
- Шпаклівка;
- Шпатель.

Інструкція

  1. Перед як кріпити гіпсокартон до дерев’яної стіни, придбайте витратні матеріали. Листи тримаються на стіні на саморізах, вкручуються в дерев’яний або металевий каркас.
  2. Якщо дерев’яна стіна ідеально рівна і не потребує вирівнювання, можна здійснити кріплення гіпсокартону безпосередньо до неї, але таке трапляється вкрай рідко. У більшості випадків домогтися єдиної площини і чітких кутів можна лише за допомогою рейкового каркаса, товщина якого регулюється методом підкладання під планки додаткових шматочків рейки. При подібному способі монтажу площа приміщення незначно зменшується.
  3. Закріпіть рейки товщиною 20-25 мм на стіні за допомогою дюпелей, відстань між якими не повинно перевищувати метр. Така товщина береться в тому випадку, коли гіпсокартон кріпиться без додаткової прошарку утеплювального і звукоізолюючого матеріалу між листами і стіною. При використанні такого матеріалу товщина рейок залежить від нього.
  4. Опорні планки прикручуються горизонтально, перша відразу у підлоги, друга під стелею. Кількість інших рейок залежить від висоти приміщення, але для досягнення нормальної щільності кріплення між ними повинна бути не більше 50 см.
  5. Відмірявши необхідний розмір, відріжте потрібну частину листа гіпсокартону. Можна пиляти його ножівкою, але набагато простіше зробити два паралельних надрізу гострим ножем по обидва боки аркуша, після чого з легкістю переламати лист в місці розрізів.
  6. Кріпите гіпсокартон до рейок за допомогою саморезов, угвинчується через кожні 25 см. Листи ставляться впритул один до одного. Після закінчення кріплення шви і отвори, в яких стирчать капелюшки саморезов, зашпатлевиваются. Для надання більшої гладкості стін завершити монтаж гипсокартона можна, завдавши шпаклівку на всю поверхню аркушів.

Корисні поради

Більш стійкими до пошкоджень і теплими є стіни з гіпсокартону, що складаються з двох аркушів, але в цьому випадку площа приміщення зменшиться ще більше.