Як обшити вагонкою двері

Як обшити вагонкою двері

Для тих, хто віддає перевагу натуральним матеріалам в інтер’єрі, існує чудовий вид обробки — вагонка. Це неширокі плашки, товщиною від 6 до 20 мм, вони бувають дерев’яними і з ПВХ. Обшити вагонкою стіни або двері можна самостійно, якщо ви вмієте тримати в руках ножівку, шуруповерт та молоток.

Інструкція

  1. Перед внутрішнім оздобленням вагонку занесіть в приміщення, щоб дерево звикло до мікроклімату. Для збільшення довговічності та безпеки матеріал просочіть спеціальними антисептичними і вогнетривкими розчинами. Після обшивки покрийте лаком.
  2. Якщо двері дерев’яні, то обшивка вагонкою не представляє особливої ​​складності. Підготуйте двері до обшивки, зніміть її з петель і очистіть. Виміряйте двері і наріжте вагонку необхідної довжини. Двері можна обшивати вздовж і поперек, можна скласти який-небудь малюнок або орнамент. Головне, правильно розрахувати довжину дощечок. Обшивку починають з краю. Акуратно і точно за будівельним рівнем розмітьте горизонтальну або вертикальну лінію і прибийте першу дошку. Для дерев’яних дверей використовуйте фінішні цвяхи з маленькими непомітними капелюшками. Наступні плашки слід стикувати пазами, прибивати фінішними цвяхами. Після закінчення робіт покрийте вагонку лаком.
  3. Якщо двері металеві, то обшивка буде відбуватися по-іншому. Використовуйте дерев’яний каркас. Виготовте його з неширокого бруса за розміром двері і прикрутіть його до поверхні саморізами. На каркас набийте обшивку з вагонки (див. вище).

    Обшийте двері без каркаса, для цього зробіть розмітку двері. Для кріплення дощечок на металеву поверхню використовуйте спеціальні клеймери, які кріпляться саморізами за допомогою шуруповерта.
  4. Дерев’яна вагонка випускається відповідно до ГОСТ 8242 — 88. Існує ще також євровагонка, яка випускається відповідно до міжнародних стандартів. Дерев’яна виготовляється з необрізної дошки цінних порід дерева. Для зовнішньої обробки стін будинків, бань переважно використовувати деревину хвойних порід: сосни, модрини. Для внутрішньої — використовують більш благородних породи: кедр, ясен, бук. Вагонка продається в будівельних магазинах у вигляді довгих тонких дощок довжиною 1,5 м, 3 м та 6 м. Враховуйте це при розрахунках матеріалу.

Корисні поради

Вагонку можна виготовити самостійно. Для цього буде потрібно добре просушена необрізна дошка потрібної товщини і фреза. Дошка обрізається за розміром, потім з двох сторін фрезою робляться пази для кріплення.