Незважаючи на всі нововведення в «Законі про захист прав споживачів», обслуговування покупців у багатьох роздрібних магазинах, а тим більше на ринках, до цих пір залишається не на висоті. Втім, справедливості заради варто відзначити, що іноді й самі покупці провокують продавців на реакції, несумісні з їх обов’язками. Як же правильно обслуговувати покупця, щоб не виникало непорозумінь між сторонами?
Інструкція
- Зустрічайте і проводжайте покупця доброзичливо, уважно і з усією повагою. Посміхайтеся, не робіть різких або провокують рухів, не підвищуйте голос. Зберігайте позитивний внутрішній настрій, будьте готові допомогти у складній ситуації.
- Не ведіть сторонніх приватних розмов з колегами або по мобільному телефону, перебуваючи за прилавком. Їжте, пийте або читайте тільки в строго відведені години в приміщеннях поза торгового залу. Під час роботи не покидайте меж робочого місця.
- Надавайте всі необхідні відомості, що стосуються товарів, що продаються в інших відділах. Якщо покупець цікавиться питаннями щодо принципів роботи магазину, задовольните його цікавість або ввічливо попросіть його звернутися до адміністратора торгового залу або старшому продавцю. Усі відповіді повинні бути вірними і вичерпними.
- Якщо на прилавку або на складі немає в даний момент відповідного товару, запропонуйте покупцеві рівноцінну заміну. Майте при собі записну книжку, в яку вносите всі побажання щодо наявності того або іншого товару в продажу. Відомості надавайте завідувачу відділом або іншому представнику адміністрації магазину.
- Товар викладайте тільки в ті години, коли спостерігається спад активності покупців. Слідкуйте за тим, щоб візки та коробки не загороджували доступ покупців до вітрин і стендів з іншим товаром.
- Під час роботи візуально контролюйте територію, яку ви обслуговуєте, щоб, не гаючись, прийти на допомогу покупцеві.
- Слідкуйте за тим, які дії здійснює покупець, чи не має він на меті завдати матеріальної шкоди магазину. Але навіть якщо ви і запідозрили покупця в нечесності, не кажіть йому про це, а повідомте в службу охорони або адміністратора залу, з тим, щоб вони вжили належних заходів у його відношенні.
- Якщо покупець сумнівається в правильності вибору товару, делікатно, ненав’язливо спробуйте допомогти йому, запропонувавши рівноцінну заміну або доповнивши опис товару, представлене на ціннику або коробці, цікавими відомостями. Для цього ви повинні постійно бути в курсі всіх новинок магазину і пам’ятати не тільки ціни на них, а й їхні якісні характеристики.