Смажена борошно — один з інгредієнтів різних страв. Найчастіше борошно, оброблена таким способом, використовується в приготуванні соусів і підлив. Обсмажувати борошно можна не тільки пшеничне, а й картопляну.
Вам знадобиться
- Мука;
- Масло;
- Сковорода.
Інструкція
- Якщо вам потрібно приготувати білий соус, то борошно потрібно підсмажувати відразу на маслі. Якщо ж за рецептом блюдо потрібно подавати з червоним соусом, то борошно попередньо слід обсмажувати на сухій сковороді.
- Отже, для білого соусу потрібно взяти товстостінну посуд і попередньо розігріти в ній масло. Можна використовувати як вершкове, так і рослинне масло, головне, щоб воно було максимально очищеним від домішок. Вершкове масло краще попередньо перетопити.
- Потім в гаряче масло потрібно висипати борошно і підсмажувати її, безперервно помішуючи. Якщо ви на якийсь час перестанете помішувати, дуже велика ймовірність, що борошно підгорить і соус буде безнадійно зіпсований.
- Для червоного соусу борошно попередньо обсмажується на сухій розжареній сковороді за тим же принципом. Перевага червоного соусу полягає в тому, що заготовку до нього — обсмажену муку — можна готувати про запас і зберігати в щільно закривається посуді в сухому місці. Так що, якщо є можливість, для економії часу можна так і зробити.
- Також підсмаженим борошном заправляють гуляші і тушковане м’ясо. У цьому випадку борошно підсмажується як на білий соус — на гарячій сковороді, а потім додається в бульйон з м’ясом. Секрет додавання борошна в бульйон так, щоб не було грудочок, полягає в наступному. Потрібно відлити трохи бульйону в склянку і розмішати борошно безпосередньо в цій склянці, щоб розчинити утворилися грудочки. А потім вже однорідну масу додати в гуляш з м’ясом. Таким чином підлива буде ніжною і однорідної консистенції.
Зверніть увагу
Не відволікайтеся під час підсмажування борошна, вона дуже швидко пригорає.
Корисні поради
Якщо ви готуєте соус до риби, то підсмажену муку потрібно розводити рибним бульйоном. Якщо ж до м’яса — то м’ясним.