Як обжати дроти для мережі


 

Для з’єднання комп’ютерів локальної мережі між собою або з пристроями коммутирования використовується кабель, званий «вита пара». Назва досить точно визначає його особливість — всередину обплетення такого кабелю вміщено чотири пари перевитих між собою дротів. Така конструкція в значній мірі компенсує вплив зовнішніх наведень, покращуючи якість передачі сигналів. Кожен з восьми проводів має власну колірну маркування, а процедуру їх закріплення в потрібній послідовності в коннекторах найчастіше називають «обтиском».


Інструкція

  1. Використовуйте схему зворотних контактів (crossover), якщо провід призначений для з’єднання двох однотипних пристроїв. Таку схему застосовують, наприклад, для організації обміну даними між мережевими картами двох комп’ютерів або для з’єднання двох «хабів» — мережевих комутаторів, до кожного з яких підключено кілька локальних комп’ютерів. Колірна забарвлення проводков в цій схемі для одного з конекторів повинна чергуватися в такій послідовності: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. Порядок проходження квітів обплетення проводів для другого наконечника: біло-зелений, зелений, біло-помаранчевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий.
  2. Пряму схему використовуйте при обтиску проводів, що з’єднують, наприклад, мережеву карту комп’ютера з роутером або модемом. У цьому випадку проведення слід розташовувати таким чином, щоб кольори їх обплетення в обох наконечниках слідували в такому порядку: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. Схема з такою послідовністю проводів в наконечниках відповідає стандарту EIA/TIA-568B.
  3. Рідше використовується стандарт з позначенням EIA/TIA-568A, який вимагає чергування квітів обплетення проводів в такій послідовності: біло-зелений, зелений, біло-помаранчевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий. Якоїсь різниці в пропускної здатності чи інших параметрах з’єднання при використанні цих двох стандартів ви не помітите, вони рівнозначні.
  4. Використовуйте спеціальний інструмент для обтиску проводів типу «вита пара» («крімпер») — його можна придбати в комп’ютерних салонах. Цей інструмент можна замінити звичайною плоскою викруткою і ножем, але в цьому випадку, щоб нічого не зламати і отримати потрібну якість з’єднання буде потрібно набагато більш висока кваліфікація.
  5. Звільніть від пластикової ізоляції півдюйма (12,5 мм) кабелю з кожного його кінця і розташуйте проводки в правильному порядку.
  6. Чи не зачищаючи дротів, засуньте їх до упору у відповідні отвори контактів кожного з наконечників. Потім вставте пластмасовий фіксатор в отвір у підстави наконечника RJ-45 і обіжміть. На крімпер є спеціальний паз для цієї операції, як і для операції, описаної в попередньому кроці.