Якщо ви купили будинок з каміном або піччю або просто вирішили провести генеральне прибирання, вам належить нелегке заняття — прочищення димаря. Складність чищення полягає в специфіці російських труб, які, як правило, вузькі і незручні. Тому щоб якісно провести прибирання всередині труби, вам слід виконати наступний ряд дій.
Інструкція
- Починайте чистку зверху. Починати цю операцію з самого каміна або печі практично марно, тому що до кінця жнив всі знову буде брудним. Тому замкніть нижній вихід димоходу або закрийте сам камін. Якщо дверей немає, знайдіть якусь вставку, яку можна було б використовувати як кришку. Це обов’язкова умова, оскільки звалюються зверху обривки сажі бувають настільки великі, що створюють величезні хмари бруду, здатні навести чорноту на все приміщення.
- Купіть в будівельному магазині спеціальний йоржик для прочищення труб. Не використовуйте намотану ганчірку на швабру, як часто це робили раніше і роблять зараз. Ви не оберете ганчірок і не зможете якісно прибрати сажу з труби. Набагато простіше і згодом економічніше буде купити один очисний набір з йоржика і змінних щіток.
- Використовуйте звичайні миючі засоби або купіть спеціалізоване для боротьби з сажею. У кожному разі, починати варто з самої труби, поступово опускаючись нижче вздовж неї. Робіть розмах при чищенні 10-15 сантиметрів, міняючи кожні 10-15 секунд сторону, якій проводиться чистка. Після того, як один такий відсік повністю очищений, обов’язково мийте йоржик перед наступним. Якщо ж ви робите лише сухе чищення, тоді просто зішкрібають наросли шари сажі і в міру необхідності очищайте щітку.
- Одягайте хоча б захисні окуляри при чищенні друге знизу частині димоходу. Найкраще при собі мати повноцінну маску, так як дана процедура дійсно небезпечна. Після того як ви пройдете повністю всі стіни, варто ще раз пройтися уздовж труб, змив залишки миючого засобу.