Як очистити латунь

Як очистити латунь

Латунь — це сплав на основі міді, де в якості основного елемента виступає цинк, іноді з додаванням заліза, нікелю, свинцю, олова, марганцю та інших елементів. Цей метал був відомий ще древнім римлянам. Латунь часом називають «вічним металом» — тобто не втрачає своїх властивостей навіть після довгих років використання. Однак вона може окислюватися і темніти на повітрі і при зіткненні з водою.

Вам знадобиться

Щавлева кислота,
мурашина кислота,
азотна кислота,
«Металін»,
«Делу»,
оцет,
сіль,
сода,
ацетон,
мило,
нашатирний спирт,
аміак і карбонат амонію,
засоби для дому з щавлевої кислотою, ганчірки,
пластикове відро, рукавички,
респіратор,
тонка щітка.

Інструкція

  1. «Вічний метал» можна очистити за допомогою щавлевої кислоти. У такому випадку кислота може застосовуватися не в чистому вигляді, а, приміром, у складі гелів для ванни і т.п. (Варто уважно читати список компонентів на етикетці). Засіб слід нанести на латунне виріб і залишити на кілька хвилин. Поверхня під впливом гелю ще більше потемніє, але тепер наліт можна зняти тонкої щіткою під проточною водою. Після необхідно засипати латунь содою на кілька хвилин, а потім акуратно змити соду і витерти виріб.

    Якщо такий спосіб не допоміг, варто спробувати впливати на латунь безпосередньо щавлевої кислотою, розвівши її у пропорції 200 грамів на 10 літрів води. Розчин можна застосовувати як у гарячому, так і в холодному вигляді. Для очищення латуні в рідини краще всього брати пластикову тару, а також використовувати рукавички і респіратор. Після обробки розчином щавлевої кислоти латунне виріб треба відразу насухо витерти.
  2. Якщо щавлева кислота не очистила латунь повністю, спробуйте протерти виріб змоченим в ацетоні ватним тампоном. Після цього необхідно старанно промити предмет з латуні мильною водою. Інший варіант — покласти виріб у посудину з водою, де розлучена чашка білого оцту і столова ложка солі. Цю рідину слід довести до кипіння. Потім треба варити предмет кілька годин, періодично підливаючи воду (чим темніше річ, тим більше часу займе її очищення таким способом).
  3. Також можна спробувати очищати предмети з латуні за допомогою спеціальних кислотних коштів «Металін» і «Делу» (концентрація розчину — 5 — 20%), нашатирного спирту (концентрація розчину — 10%), аміаку з карбонатом амонію (концентрайція розчину — 10 — 15 %), а також азотної і мурашиної кислоти. У цих випадках рідиною необхідно просочувати суконну або фланелеву ганчірку, якою і протирається виріб.

Зверніть увагу

З латуні виготовляють деталі різних приладів (у тому числі елементи годин, гайки, болти). Також сплав використовують у ювелірній справі.

Корисні поради

Лакована латунь очищається простіше, ніж нелакованих (так звана незахищена). Однак пам’ятайте, що для будь небезпечні оцтова, лимонна і соляна кислота.