Ближче до осені дівчата починають ходити по магазинах у пошуках красивої теплого одягу. Хтось купує нове пальто, бо попереднє, куплене в тому році, прийшло в непридатність. Як же запобігти ситуації, коли ви невдало попрали дорогу верхній одяг, яку згодом довелося викинути?
Інструкція
- Перш ніж кидати в прання пальто, зверніть увагу на етикетку, там повинна бути детальна інструкція по догляду за виробом. Вивчіть її уважно, тому що може виявитися, що цей виріб взагалі протипоказано прати в машинці.
- Найчастіше у верхнього одягу забруднюються кишені, коміри, лікті і краю рукавів. Перед тим як нанести який-небудь засіб на забруднені ділянки вироби, випробуйте його на якому-небудь шматку тканини від старого пальта, для того щоб перевірити реакцію речі із засобом.
- Спробуйте почистити річ за допомогою засобу для миття посуду, але перед цим переконаєтеся, що воно безпечне для виробу. Також можна спробувати вивести бруд з пальта використовуючи бензин. Застосовувати цю речовину можливе тільки на крайній випадок, коли інші засоби безсилі. Змоченою в бензині серветкою, протріть забруднену поверхню речі, потім нанесіть на пляму суміш з тальку і солі. Після закінчення декількох годин, почистіть пальто жорсткою щіткою.
- Забруднене комір протріть тампоном, змоченим в розчині з вмістом солі і нашатирного спирту (1 чайну ложку солі змішайте з 4 чайними ложками нашатирю). Потім протріть пляму сухою ганчіркою і очистіть жорсткою щіткою.
- Плями від вина та пива виводяться за допомогою оцту, розведеного навпіл з водою. Також можна посипати на забруднену область сіль, після чого промити її водою. Цвітну і вовняну тканину очистіть за допомогою спирту.
- На забруднену частину речі можна нанести кашку з прального порошку, потім потерти і залишити на годину. Далі слід ретельно змити порошок водою. Згодом на місці забруднення може утворитися область, що відрізняється від первісного кольору тканини. Таким чином, при використанні даного методу не перестарайтеся з кількістю порошку і обов’язково добре промийте водою пляма.
Корисні поради
Виробляти чистку плями слід від країв до центру, щоб не «розмазати» його, а вивести остаточно.