Мити скла — заняття, що вимагає особливої ретельності. Найменша недбалість — і після висихання води на склі з’являться розлучення, які геть-чисто зіпсують все враження. Як очистити скло від забруднень і відмити його до блиску?
Вам знадобиться
Тепла вода
Засіб для миття вікон або нашатирний спирт
Сухі чисті ганчірки
Паперові рушники чи газети
Інструкція
- Якщо скло дуже брудне — треба спочатку вимити його «начорно». Налийте в невеликий тазик теплу воду, додайте трохи мила або рідини для миття посуду, змочіть бавовняну ганчірку або губку, злегка відіжміть — і промийте скло з двох сторін. Приберіть надлишки води з скла сухою ганчіркою.
- Миття стекол «начисто» можна виробляти чистою водою, але краще використовувати спеціальний засіб для миття скла. Його можна зробити і самостійно: просто додати у воду трохи нашатирного спирту (в пропорції одна частка спирту на сто часток води). Рясно змочіть скло водою і витріть рідину сухою ганчіркою або паперовим рушником.
- А тепер без паузи, поки скло ще не висохло остаточно, натріть його паперовим рушником (можна використовувати жатую папір або навіть газети). Подивіться через скло на світло. Якщо побачите каламутні розлучення — протріть ці місця ще раз. У випадку, якщо вода вже остаточно висохла, і розлучення «не піддаються» — злегка змочіть забруднені місця водою і пройдіться по ним папером ще раз. Тепер ваші скла абсолютно чисті й прозорі!
Корисні поради
Значно прискорити миття скла можуть спеціальні щітки для миття вікон, що продаються в господарських магазинах — власники з довгою насадкою, на одній стороні якої закріплена губка, а на іншій — гумовий скребок для згону вологи (так званий сковзало). Напевно ви бачили подібний інвентар в руках у професійних мийників стекол.
Губка використовується для змочування скла, а сковзало з успіхом замінює ганчірку. Треба тільки користуватися ним правильно. Притисніть сковзало до скла, щоб жолобки для стоку води виявилися внизу — і ведіть по склу строго вертикально, знизу вгору. Вся вода стече вниз, при цьому розлучень на склі практично не залишиться. Головне — не забувати після кожного «проходу» сковзала по склу витирати його насухо.