Іноді буває, що готуючи черговий кулінарний шедевр, раптом помічаєш, що улюблена сковорода зовсім закоптилася. Щоб вона служила вірою і правдою ще багато років, потрібно її почистити. Вибір способу очищення залежить від матеріалу, з якого зроблена сковорода.
Інструкція
- Визначте, з якого матеріалу зроблена ваша сковорода. Це може бути товста чавунна посудина, тонка алюмінієва, емальований, сковорідка з антипригарним — тефлоновим покриттям, яскрава мідна. Для кожної сковорідки існує свій метод чищення.
- Приготуйте хімічний розчин для очищення алюмінієвої сковороди. Для цього візьміть брусок господарського мила, натріть його на крупній тертці, змішайте із жменею кальцинованої соди і влийте 2-3 пляшечки канцелярського клею. Останнє додається, щоб на сковороді утворився захисний шар.
- Знайдіть об’ємну посудину, всипте туди вийшла суміш і залийте водою. Занурте туди сковороду повністю.
- Прокип’ятіть сковороду протягом 1.5-2 годин на слабкому вогні. Вийміть, нехай вона охолоне. Потріть губкою. Весь нагар зійде при невеликому механічному зусиллі.
- Чистіть ножем чавунну сковороду. Нагар зіскоблюється. У більш запущеному випадку скористайтеся наждачним папером. Не беріть дуже грубу. Можуть залишитися вибоїни.
- Чистіть емальовану сковороду металевої м’якою губкою. Її можна купити в будь-якому господарському відділі. Нанесіть миючий засіб і розітріть. Емаль не пошкодиться, а нагар зійде.
- Мийте сковорідку з антипригарним покриттям спеціальною губкою, яка очистить, але не зашкодить тонке покриття.
- Приготуйте спеціальний розчин для очищення мідної сковороди. Змішайте воду, нашатирний спирт і крейду в пропорції 6:3:1. Нанесіть губкою на поверхню сковороди. Залиште висохнути. Натріть до блиску сухою ганчірочкою.
Зверніть увагу
Чавунна сковорода з товстим нагаром на стінках стає менш теплопроводна, вона чудово утримує тепло. А що вбралася в дно жир оберігає від пригорання. Подумайте, чи варто чистити таку сковороду.