Оцінений чужої діяльності найчастіше досить суб’єктивна, але все ж існують чіткі критерії, за якими можна зрозуміти, наскільки ефективна робота керівника. Як зрозуміти, наскільки компетентний ваш бос?
Інструкція
- Постарайтеся позбутися від зайвих емоцій. Якщо людина нам симпатичний, його ділові недоліки можуть здатися несущественнимі.Значіт, і оцінка буде невірною. І навпаки — іноді виявляється, що начальник, що славиться грубіяном, вносить величезний внесок у процвітання фірми.
- Відкиньте стереотипи. Вважається, що є якісь обов’язкові умови успіху менеджера вищої ланки — він повинен бути досвідченим, але не старше 50 років, мати ділові зв’язки і так далі. Однак традиційних критеріїв для оцінки конкретної людини недостатньо. І володіння науковим ступенем в галузі економіки не гарантує успіху в справі, скажімо, роздрібного продажу взуття.
- Визначте ступінь своєї компетентності. Якщо ви займаєте в компанії рядову позицію, швидше за все, у вас недостатньо інформації про те, який внесок у розвиток фірми вносить ваш начальник. Шукайте джерела отримання даних. Напевно існують відкриті звіти про роботу вашої компанії, а в електронних архівах ЗМІ знайдуться інтерв’ю її перших осіб.
- Отримавши необхідну інформацію, порівняйте економічні показники компанії до і після приходу вашого керівника. В ідеалі добре б зіставити цю статистику з показниками конкурентів.
- Оцініть людський фактор. Ефективність роботи начальника — це ще й атмосфера в колективі, рівень відтоку і припливу кваліфікованих кадрів. Створення мотивації для персоналу — ще одне завдання для боса, який дорожить людським ресурсом.
- Зведіть всі отримані дані в єдину таблицю, оцініть роботу вашого шефа по кожному з пунктів (наприклад, «обсяги продажів», «зростання заробітної плати персоналу», «розширення сфери діяльності компанії» за звітний період і т.д.), порівняйте його показники з середніми для топ-менеджерів галузі. У підсумку ви отримаєте наочну достовірну картину ефективності роботи вашого керівника.