Як оцінити вишивку

Як оцінити вишивку

Вишивання хрестом стає все більш популярним, і тому якісно виконані роботи коштують досить дорого. Є безліч сайтів, що спеціалізуються на продажу та купівлі вишитих картин, але щоб розмістити на них готовий виріб, потрібно встановити ціну, яка складається з декількох складових.

Інструкція

  1. Порахуйте кількість хрестиків в роботі. Якщо вишивка прямокутна і виконана суцільним узором без «просвітів», просто помножити кількість хрестиків по вертикалі на кількість по горизонталі. Якщо в роботі є невишітие ділянки, на око визначте їх кількість, відніміть із загального.
  2. Розрахуйте коефіцієнт складності роботи. Стандартною вважається вишивка середніх розмірів, виконана 15-20 квітами на білій канві без додаткових елементів декору. Коефіцієнт складності такої роботи становить 1.
  3. Порахуйте кількість відтінків ниток, що використовуються в роботі. Якщо у вишивці задіяно менше 25 кольорів, коефіцієнт складності як і раніше становить 1. Пам’ятайте, що використання меланжу (з’єднання двох відтінків в один) вважається окремим кольором. При використанні у вишиванні більше 25 різних відтінків цей коефіцієнт складності збільшується на 0,05 за кожні додаткові 5 кольорів.
  4. Розгляньте уважно схему. Якщо хрестики розкидані по всій вишивці, додайте до коефіцієнта 0,1-0,15. Якщо хрестики одного кольору згруповані в суцільні області, можна зменшити коефіцієнт складності, віднявши від нього 0,2.
  5. Скорегуйте коефіцієнт складності з урахуванням характеристик канви. По-перше, вишивати на темній тканині складніше, тому, якщо канва чорна, додайте до коефіцієнта 0,2-0,25. Якщо канва біла, нічого додавати не потрібно. По-друге, врахуйте щільність тканини. Канва з розміром хрестика Aida 14 вважати базовою, якщо вона дрібніша, додайте 0,25, якщо більше, відніміть 0,2.
  6. Якщо готова робота доповнюється французькими вузликами, бекстічем, швом рококо, додайте до коефіцієнта 0,2.
  7. Дайте вишивці своєрідний «особистий коефіцієнт». Він дуже суб’єктивний, але й оцінити готовий виріб за ринковими розцінками неможливо. Якщо процес вишивання доставляв вам задоволення, ви не мучилися над останніми хрестиками, добавка складає 0. Якщо ж ви відчували незручності і витратили на роботу більше часу, ніж планували, підвищіть коефіцієнт складності в розумних межах.
  8. Обчисліть вартість готової роботи за формулою: ціна = кількість хрестиків * коефіцієнт складності * ціна 1 хрестика + вартість робіт з оформлення + вартість матеріалів.

    Пам’ятайте, що ціна 1 хрестика становить приблизно 75 копійок. Вартість робіт з оформлення дорівнює ціні рами (якщо ви вставляєте самі) або розміром рахунку за послуги багетної майстерні. Вартість матеріалів — це сума витрат на канву та нитки або ціна готового набору.