У житті ми часто стикаємося з ситуацією, коли в результаті чого-небудь нашому майну завдається шкода. Будь то пожежа, потоп, ДТП — ви повинні пам’ятати, що маєте право на компенсацію понесених збитків. Як же оцінити збиток?
Інструкція
- Якщо домовиться «по-хорошому» з людиною, які пошкодили ваше майно, не виходить, то найрозумніше замовити незалежну експертизу. Фахівці-оцінювачі визначать збитки, що завдала вашій власності, а також розмір упущеної вигоди. На сьогоднішній день цей метод є найбільш ефективним. Використовуючи його, ви точно визначте розмір заподіяної вам шкоди, і зможете відстояти і захистити свої права на законних підставах.
- Відразу після події запросіть співробітників керуючої компанії (ДЕЗ), якщо це затока або пожежа і т.п. Або співробітників ДАІ (якщо це ДТП), які повинні скласти акт за фактом події. Зверніть увагу, що в акті обов’язково має бути зафіксовано час, місце, ступінь заподіяної шкоди, крім того, такі подробиці як приховані ушкодження.
- Стійте на тому, щоб саме ви замовляли експертизу, інакше представник компанії, яку найняли ваші опоненти, може занизити суму компенсації. Визначтеся з компанією, якій замовте експертизу. Все залежить від того, на яку суму ви розраховуєте; мінімальна ціна — від 4000 рублів.
- Зверніться в обрану оціночну компанію з заявою на проведення експертизи. Не забудьте відправити телеграми винуватцям затоки, пожежі і т.п. Зробити це необхідно заздалегідь — за три робочі дні до запрошення експертів.
- Завчасно підготуйтеся до приходу фахівців-оцінювачів. У вас на руках має бути акт затоки, пожежі і т.п. Не зайвим буде надати фотографії, зроблені відразу після події.
- Оцінка може тривати від одного дня до п’яти. Все залежить від того, що саме сталося — затока, пожежа, аварія. На строки впливає і те, скільки квадратних метрів постраждало в результаті того, що сталося.
- За результатами проведення експертизи вам буде вручений звіт з підсумкової вартістю відновлення вашого майна. Пам’ятайте, що даний документ є офіційним для судових інстанцій всіх рівнів. З отриманим звітом ви можете сміливо прямувати до винуватця події за компенсацією збитку. Якщо домовитися не вдалося, звертайтеся до суду.