Важко доводиться вкладникам, що відкрили депозити в банках України. Крім того, що не завжди можна забрати кровно зароблені гроші після закінчення терміну, так ще й виникають проблеми з валютними депозитами, коли банк не віддає їх у валюті вкладу, а пропонує перевести в національну валюту за поточним курсом. Інфляція крокує по країні, не зупиняючись ні на хвилину, тому мало хто наважується зберігати і вкладати кошти в гривнях.
Вам знадобиться
письмову заяву з проханням повернути вклад.
Інструкція
- У кожному банку різні депозитні продукти і різні способи повернення коштів. Десь прийнято перераховувати гроші після закінчення терміну депозиту на поточний рахунок, і власник може їх зняти в будь-який момент, відвідавши банк або те відділення, де був відкритий депозит. В іншому ж банку кошти з депозитного рахунку автоматично падають на картковий рахунок, і вкладник може зняти свої кошти в банкоматі свого банку або банку-партнера, але і в будь-якому місті, де є відділення банку.
- Оформляючи вклад, клієнт найчастіше звертає увагу на термін, процентну ставку і програму лояльності, яка розробляється в основному для постійних клієнтів. Однак мало хто цікавиться автоматичною пролонгацією вкладу. Всі ці умови обумовлені в договорі, пролонгація здійснюється в тому випадку, якщо клієнт не зняв з рахунку гроші в день закінчення депозиту. Тоді внесок продовжується на той самий строк, але за діючими в даний момент процентним ставкам. І щоб його повернути достроково, слід звернутися у відділення банку, написати заяву на дострокове розірвання вкладу на ім’я начальника відділу або відділення, де він був оформлений. Залежно від внутрішніх інструкцій, банк зобов’язаний повернути суму вкладу та відсотки протягом 1-7 днів.
- Ще одна проблема може полягати в відсутність необхідної кількості валюти в банку. Нюанс полягає в тому, що в касах встановлені суворі ліміти, і тримати в касі суми, що перевищують ліміти, за інструкцією можна. Але якщо попередити банківського працівника заздалегідь про те, що ви плануєте забрати всю суму вкладу після закінчення терміну, то банк повинен підготувати цю суму до дня закінчення депозиту і повернути у валюті вкладу. Звичайно ж, банківські працівники можуть пропонувати перевести гроші в національну валюту і наводити безліч вагомих аргументів, але у вас є повне право відмовитися.
- Якщо вже справи зовсім погані і вам не хочуть повертати вклад, то необхідно написати листа з проханням видати депозит і відправити поштою з повідомленням про вручення. Протягом місяця банк має надіслати відповідь на лист, якщо лист містить відмову, то доцільно звернутися до обласного управління Національного Банку України зі скаргою на незаконні дії. Якщо звернення в Національний Банк не набуло позитивного результату, слід звертатися до суду з позовною заявою про повернення депозиту.
Зверніть увагу
Звичайний штатний співробітник не уповноважений вирішувати питання про повернення вкладу, всі правила диктуються керівництвом. Тому влаштовувати скандали не варто. Банк поверне вклад в тому випадку, якщо зрозуміє, що відступати Ви не збираєтеся. Судитися з клієнтом банк не стане.
Корисні поради
Для більш швидкого вирішення проблеми і повернення вкладу, письмову заяву можна подати особисто, але в такому випадку, працівник банку повинен його зареєструвати в «Книзі обліку вхідної кореспонденції» і присвоїти номер.