Оформити акти розбіжностей потрібна в тому випадку, коли необхідно письмово зафіксувати незгоду сторін при складанні акта перевірки, при укладенні договору або рішенні робочих питань в ході робіт по ньому. Зазвичай цей документ оформляється у вигляді протоколу і зовсім не свідчить про те, що розбіжності нездоланні. Це привід для вирішення спірних питань і спроба спільними зусиллями знайти компромісні варіанти.
Інструкція
- Акт або протокол розбіжностей має бути оформлений відповідно до чинних норм, які регламентують оформлення ділових документів. Роздрукуйте його на стандартних аркушах паперу. Всі вони повинні бути пронумеровані.
- Форма написання протоколу розбіжностей — довільна, але в ньому обов’язково повинні бути відображені повні найменування підприємств, що беруть участь в переговорах або перевірці, посади, звання та прізвища представників сторін, дата і місце проведення засідання. Підписи всіх згаданих в протоколі посадових осіб, необхідно проставити в кінці цього документа.
- У самому переліку розбіжностей обов’язково дайте повне найменування того документа, який став предметом обговорення сторін. Всі заперечення і умови повинні згадуватися з посиланням на пункти вихідного документа і мати конкретну прив’язку до них.
- Формулюйте умови так, щоб вони були зрозумілі однозначно і не допускали двоякого тлумачення. Уникайте розпливчастих і неточних фраз: «В розумні терміни», «Виконати своєчасно» — всі умови повинні мати конкретне вираження у вигляді дат, кількісних характеристик, функціональних особливостей.
- При необхідності, в якості незалежного експертного думки прикладіть до протоколу висновки фахівців та експертів в тих областях, до яких відноситься тема первинного документа. У протоколі розбіжностей в цьому випадку повинна стояти посилання на цей висновок.
- У протоколі розбіжностей можуть міститися як окремі умови та заперечення, що виставляються сторонами, так і загальне узгоджене умова за договором. Останнє є кращим, оскільки дозволяє скласти додаткову угоду, що враховує це загальна умова і не перешкоджає продовженню спільної діяльності.
Зверніть увагу
Коли при наявності протоколу розбіжностей однієї зі сторін обов’язково необхідне укладення договору, а також при досягненні угоди, цей документ може бути переданий для розгляду в суд.