Як оформити дитячу виставку

Як оформити дитячу виставку

Виставка робіт у дитячому садку чи школі є дуже важливим заходом не лише для дітей, а й для педагогів, а також батьків вихованців. Від оформлення виставки залежить сприйняття виробів дітей і настрій глядачів.

Інструкція

  1. При оформленні виставки дитячих робіт необхідно продумати назва виставки (вивіску). Вона повинна відображати тему виставки, бути зі смаком оформлена. У той же час, вивіска не повинна відволікати увагу глядачів від дитячих робіт. Крім того, помістіть оголошення про відкриття виставки.
  2. При організації колективної виставки дотримуйтеся одного стилю в оформленні. Всі роботи повинні бути підписані (назва, автор роботи, вік, група). Підписи повинні бути виконані одним шрифтом, в одному кольорі, на листках одного формату та кольору.
  3. Всі роботи розташуйте так, щоб вони не перекривали один одного. Глядачі повинні мати можливість переглянути всі вироби в деталях. Більш високі роботи розташуйте на дальньому фоні. Саморобки нижче Розмістити спереду. Таке поетапне розташування виробів забезпечить плавний перехід від одного експоната до іншого при огляді.
  4. При оформленні виставки виробів з природного матеріалу (наприклад, з овочів, фруктів, моху тощо), враховуйте факт псування використовуваного матеріалу. Щодня переглядайте вироби, усуваючи зіпсовані роботи. Як правило, термін дії таких виставок обмежений.
  5. Організовуючи персональну виставку, також зверніть увагу на оформлення вивіски. У ній також прописуються назва виставки, прізвище та ім’я автора робіт, його вік і відвідувану групу. Кожна робота повинна бути оформлена і підписана.
  6. При відвідуванні виставки глядачами необхідна робота екскурсовода. Ним може стати хтось із педагогів чи батьків. Персональну виставку може представляти сама дитина — автор (враховується вік). Це дає почуття впевненості дитині, вчить її висловлювати свої думки, доносити їх до інших людей.
  7. Після відвідин виставки глядачами, запропонуйте їм написати відгук про роботу виставки. Це допоможе виявити позитивні і негативні сторони в організації і попередити можливі помилки у майбутньому. Крім того, позитивні відгуки стануть для дітей високою оцінкою їх робіт.