При здійсненні різних торгових операцій продавець чи покупець може доручити проведення операції третій особі, посереднику. Такі взаємовідносини регулюються договором комісії.
Вам знадобиться
Реквізити сторін.
Інструкція
- Початок договору комісії прописується стандартним чином: найменування документа, його порядковий номер і дата укладення. Нижче напишіть, між якими організаціями або організацією і приватною особою полягає даний документ. У законодавстві немає обмежень по статусу сторін, що укладають договір. Найголовніше, щоб дії цих конкретних осіб не були обмежені законом.
- Далі викладіть предмет договору. Предметом договору комісії вважається надання послуг комісіонером по вчиненню будь-яких операцій в інтересах та за дорученням комітента. Одним словом, предметом домовленості є нематеріальна посередницька послуга.
- Перерахуйте в наступному пункті обов’язки комісіонера. Він може від імені комітента здійснювати тільки визначені договором комісії угоди. Нижче пропишіть обов’язки комітента.
- У цивільному кодексі не вказано жодних конкретних умов щодо терміну укладання такого договору. Тому він може бути укладений, як на невизначений період, так і мати конкретні обмеження своєї дії. Але в даному документі зазначення терміну є важливим для визначення моменту, не пізніше якого комісіонером повинна бути оформлена угода.
- Ціна, що проставляється в договорі залежить від вартості здійснюється комісіонером угоди. В цьому випадку розмір комісійної винагороди не відноситься до переліку істотних умов договору.
- Договір повинен бути укладений у письмовій формі. Але немає необхідності завіряти цей документ в обов’язковому порядку у нотаріуса.
- Дія договору може бути припинено через відмову комітента від виконання своїх обов’язків за договором або ж відмови комісіонера у випадках, які передбачені самим договором. Також, якщо комісіонер є юридичною особою, то договір може втратити свою силу у разі банкрутства фірми.