Продаж нерухомості регулюється низкою статей Цивільного кодексу РФ. Договір можна складати в простій письмовій формі без посвідчення у нотаріуса або з нотаріальним посвідченням. Також оформлення договору можна доручити нотаріуса, який все оформить відповідно до чинного законодавства.
Інструкція
- Якщо ви вирішили не звертатися до нотаріальної контори і обмежитися складанням письмового договору (стаття 550 ЦК РФ), то запросіть свідків з боку покупця і продавця.
- Вкажіть причину складання договору. Наприклад, якщо договір про продаж земельної ділянки, то запишіть, що покупець купив, а продавець продав земельну ділянку. Вкажіть місто або район, область, край, цільове призначення землі, вид дозволеного використання.
- Впишіть всі паспортні дані покупця, продавця, а в кінці договору всі відомості про свідків.
- Договір повинен містити всі умови продажу і купівлі (стаття 554, 432 ЦК РФ), ціну продається і купується (стаття 317 ГК РФ), площа будинку, квартири або земельної ділянки (стаття 555 ЦК РФ).
- Вказуйте обов’язки продавця на відчужувану нерухомість. У цьому пункті вкажіть, що якщо за відчужувану нерухомість є податкові чи комунальні борги і вони виявляться протягом 12 місяців з моменту покупки, то продавець зобов’язується їх погасити за свій рахунок.
- Також внесіть пункт, що продавець нерухомості гарантує, що угода купівлі-продажу відбувається за всіма правилами закону, і на нерухомість не будуть претендувати треті особи.
- Додатково ви маєте право внести в договір всі пункти, які вважаєте за потрібне відзначити.
- Внизу договору поставте підписи продавця, покупця, свідків, а також дату складання документа, число, місяць і рік.
Корисні поради
Якщо ви погано розбираєтеся в юридичній стороні здійснення угоди купівлі-продажу і не впевнені, що зможете скласти договір відповідно до всіх вимог чинного законодавства, то все-таки краще довірити оформлення документа нотаріуса. Тоді ви точно будете впевнені, що договір складений коректно, а також у тому, що продавець нерухомості адекватний і дієздатний, оскільки нотаріус повинен буде переконатися і в цьому (закон про нотаріат).