Як оформити договір за дорученням


 

Щоб продати або купити транспортний засіб, вам необхідно укласти договір купівлі-продажу. Але іноді автовласники надходять іншим шляхом і переоформляють машину за допомогою довіреності.



Вам знадобиться

— довіреність.

Інструкція

  1. Передача прав на транспортний засіб за допомогою довіреності в нашій країні офіційно не передбачена. Нею можна скористатися у випадках вчинення будь-яких юридичних процесів з автомобілем: постановки на облік, подання прав власника при ремонті автомобіля і т.д. Переоформляти засіб пересування по довіреності досить ризиковано для обох сторін.
  2. Той хто продає машину, все одно залишається її власником, отже все, що відбувається з транспортним засобом, потрапляє в зону його відповідальності. Це означає, що продавцю доведеться самостійно платити штрафи за автомобіль (якщо такі є), і, якщо машина потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, виплачувати компенсацію в міру потреби.
  3. Покупець не буде повноцінним власником автомобіля, він буде здатний лише на провадження певних маніпуляцій, прописаних в тексті доручення. У їх число входить: проходження технічного огляду, керування транспортним засобом, виплата державних і інших мит і т.д. Але все це буде здійснюватися тільки від імені власника (яким залишається продавець).
  4. Крім того, власник автомобіля за документами може в будь-який момент припинити дію виданої довіреності. Тоді покупець може отримати величезні неприємності, оскільки знаходження за кермом транспортного засобу буде вважатися незаконним. Не можна не сказати і про те, що якщо власник машини відійде в інший світ, доручення автоматично буде визнана недійсною, а автомобіль (згідно із законодавством РФ) перейде у власність спадкоємців.
  5. Складання довіреності повинно проводитися в нотаріуса, який повинен юридично підтвердити її законність і дійсність. Але цей спосіб дуже не надійний, тому їм часто користуються люди, яким необхідно приховати своє справжнє місце розташування. Особливо популярний він у молодих людей призовного віку, які ухиляються від служби в армії.