Домова книга — це документ, в якому зберігаються дані про власників житла та людях, які в ньому тимчасово або постійно прописані. Вести домову книгу може як керуюча житловим фондом організація, так і власники приміщення.
Інструкція
- Якщо між власником будинку, квартири або кімнати і керуючої організацією є відповідний договір, то будинкова книга зберігатиметься саме в організації. Тоді вам потрібно буде лише прийти і внести свої дані про реєстрацію.
- Якщо такого договору не існує, будинкова книга повинна бути у вас як у власника приміщення. Щоб її отримати, зверніться до місцевого відділення Федеральної міграційної служби. Там ви повинні подати заяву на отримання книги. Скласти його вам допоможе співробітник ФМС.
- Перед візитом зберіть всі необхідні документи. Візьміть паспорт житлового приміщення, а також документ, що підтверджує ваше право власності на нього. Їли ви власник приватного будинку, знадобиться документальне свідчення про те, що ділянка землі, на якому стоїть будівля, у вас у власності або в оренді.
- Зберіть паспорта всіх членів сім’ї, які будуть жити з вами, зробіть копії документів. Їли ви замужем або одружені, прикладіть свідоцтво про шлюб.
- Оформлення домової книги, яку ви отримаєте або купите, встановлюється додатком до регламенту про реєстраційному обліку. Відкривши додаток № 11, перевірте, чи правильно підписаний заголовок і стовпці в книзі. У «шапці» документа повинні бути вказані номера будинку та квартири, назви вулиці та населеного пункту.
- У першому розділі повинні міститися відомості про власників будинку або квартири — їх прізвища, імена, по батькові, термін володіння, частка житлового приміщення та її розмір.
- Другий розділ будинкової книги відведено для запису зареєстрованих в приміщенні людей. У першому стовпчику вказуються ПІБ і місце народження. У другому — дата народження. Потім — відмітка про взяття на військовий облік, дані паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу. У дві останні графи проставляються відмітки про постановку і зняття з реєстрації за місцем проживання. В обох випадках ставиться дата.