Як оформити дтп

Як оформити дтп

Правильно оформити документи про ДТП можна й без участі спеціально уповноважених співробітників поліції. Спрощене врегулювання подібних ситуацій має багато позитивних сторін: економія часу як у випадку з очікуванням співробітників ГИБДД або на поїздки до групи розбору, так і на оформлення всіх необхідних довідок.

Інструкція

  1. Оформити документи про ДТП можна самостійно без участі співробітників ДАІ. Однак при цьому повинні бути дотримані наступні обставини:

    - Шкода від дорожньо-транспортної пригоди заподіяна лише майну;

    - В ДТП брало участь тільки 2 транспортних засоби;

    - Цивільна відповідальність власників автомобілів, що брали участь в ДТП, застрахована відповідно до Федерального закону «Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» (закон про ОСАГО);

    - Учасники ДТП не мають розбіжностей щодо обставин заподіяння шкоди у зв’язку з пошкодженням майна і визначенні характеру та переліку видимих ​​пошкоджень автомобілів;

    - Всі обставини заподіяння шкоди, характер та перелік пошкоджень автомобілів зафіксовані в повідомленнях про дорожньо-транспортній пригоді, бланки яких заповнені водіями автомобілів, причетних до ДТП.
  2. Бланк повідомлення про ДТП заповнюється водіями обох автомобілів. Вони ж засвідчують своїми підписами обставини заподіяння шкоди, схему дорожньо-транспортної пригоди та характер і перелік видимих ​​ушкоджень.

    Потім заповнений бланк повідомлення про ДТП разом із заявою потерпілого про страхову виплату для визначення розміру збитків, що підлягають відшкодуванню, прямує в страхову компанію, де застрахований по ОСАГО винуватець дорожньо-транспортної пригоди. Можна також звернутися до страхової компанії потерпілого. Пам’ятайте, що одночасно звернутися в обидві страхові компанії не можна.

    Важливо враховувати, що при оформленні ДТП без участі співробітників ГИБДД страхова компанія більш строго перевіряє документи, вивчає обставини події і правильність оформлення повідомлення про ДТП. При цьому розмір страхової виплати потерпілому не може перевищувати 25 тисяч рублів.
  3. При самостійному оформленні документів про ДТП необхідно бути впевненим у тому, що всі документи другого учасника ДТП не фальшиві і оформлені правильно: поліси ОСАГО (документи діють і за термінами страхування і по періоду дії, водій вписаний у поліс і гроші за ними надійшли в компанію- страховика), документи на машину (свідоцтво про реєстрацію, паспорт, права).

    Зверніть увагу: у тому випадку, якщо Ви самі оформили всі документи про ДТП, але надалі Вам довелося звернутися до суду — у Вас на руках немає самого вагомого документа — довідки ДАІ, яка підтверджує сам факт дорожньо-транспортної пригоди.

Зверніть увагу

При наявності розбіжностей в обставинах заподіяння шкоди майну в результаті ДТП, характер та перелік пошкоджень автомобілів, відмову від підписання повідомлення одним з учасників події, оформлення ДТП необхідно проводити за участю уповноважених співробітників поліції.