Як оформити фруктову тарілку

Як оформити фруктову тарілку

Блюдо, наповнене фруктами, ваблячими своїми яскравим фарбами і хвилюючим ароматом, прикрасить навіть самий скромний домашнє свято. Оригінально оформлена фруктова тарілка обов’язково стане хітом. Вашу фантазію і талант гідно зможуть оцінити навіть найменші гості.

Вам знадобиться

- Блюдо сервіровки;
- Гострий ніж;
- Фрукти свіжі або консервовані;
- Желатин або суміш для приготування желе для торта;
- Лимонний сік;
- Цукрова пудра;
- Мелена кориця;
- Гілочки свіжої м’яти або меліси.

Інструкція

  1. Перш за все вам необхідно вибрати основу для сервірування фруктів. Найпоширеніший варіант — плоска тарілка великого діаметру або блюдо. Бажано, щоб воно було однотонне, без орнаменту і малюнка.

    Якщо у вашому арсеналі домашнього начиння знайдеться багатоярусне сервировочное блюдо — це значною мірою полегшить ваше завдання. На нижньому ярусі можна розташувати досить великі фрукти, наприклад, апельсини, яблука та груші; на середньому — мандарини, сливи, фізаліс; а на самому верху — ніжні ягоди полуниці, виноград і т.п.

    Діти будуть дуже раді «їстівним» тарілках з фруктами. Спечіть в Електровафельниці солодкі вафлі, і поки вони гарячі і м’які, надайте їм форму чаші.
  2. Страва, на яку ви просто викладіть свіжі, ретельно вимиті фрукти, навряд чи можна назвати фруктової тарілкою в загальноприйнятому сенсі. Т.к. в більшості випадків даний блюдо не сервірується, як порційне, всі фрукти повинні бути порізані на невеликі шматки і очищені від насіння і шкірки неїстівної. Для оформлення фруктової тарілки бажано використовувати досить щільні, не водянисті плоди. Консервовані фрукти слід подавати окремо від свіжих.

    Яблука та груші поріжте часточками, очистіть від насіння і жорсткої серцевини.

    Цитрусові, за винятком мандаринів, звичайно нарізають тонкими скибочками разом з цедрою. Мандарини мають більш ніжну структуру, тому або їх подають цілком, або знімають шкірку і розбирають на часточки.

    Банани очистіть від шкірки і поріжте на 3-4 частини або кружечками.

    Персики, нектарини, абрикоси і сливи, як правило розрізають на 2-4 частини. Обов’язково видаліть кісточки.

    Виноград слід розділити на маленькі пензлики. Великий виноград краще подавати, попередньо знявши, з гілки.
  3. Не секрет, що багато фруктів швидко окислюються і заветріваются, стають зовсім непривабливими. Щоб цього не сталося, можна використовувати деякі хитрощі:

    Фрукти, які під впливом повітря окислюються і темніють слід скропити лимонним соком. У першу чергу це відноситься до яблук, груш і бананам.

    Щоб соковиті фрукти і ягоди не завітриться їх можна злегка змастити розчином желатину або спеціальним прозорим желе для тортів.

    Прекрасним маскуючим і декорують ефект мають цукрова пудра і мелена кориця. Просто злегка припорошив фрукти і страва заграє по-новому.

Корисні поради

Щоб повністю підкорити своїх гостей, вивчіть кілька майстер-класів з карвінгу та зробіть лебедів з яблук або кошик для фруктів з кавуна.