Вважається, що дарувати рослини в горщику — це свого роду поганий тон. Уявіть собі вираз обличчя дівчини, якій на першому побаченні презентували рожевий кущ в горщику замість очікуваного витонченого букета. Йти в обнімку з квітковим горщиком в ресторан або театр трохи дивно. Але якщо подарунок оригінально оформити — він доставить щиру радість. Про красу квітів вже подбала природа, з її почуттям прекрасного сперечатися складно. Людина може лише створити гідну оправу.
Вам знадобиться
- Горщик;
- Органза або інша тканина;
- Акрилові фарби і кисті;
- Різнокольорові стрічки або тасьма;
- Намистини, декоративні камінці, черепашки;
- Прозора скляна ваза, в яку повністю поміщається горщик.
Інструкція
- У першу чергу, задумайтеся про загальну концепцію подарунка: які почуття й емоції він повинен викликати, які матеріали будуть використані, який час і скільки зусиль буде витрачено для втілення цієї ідеї.
Підключіть свою фантазію. Може бути вам захочеться підкреслити тендітність і ніжність квітки лаконічними, простими формами і навмисно грубими матеріалами, використаними в оформленні квіткового горщика. Або можна акцентувати увагу на незвичайній яскравою забарвленні рослини, виконавши окремі деталі в тій же кольоровій гамі. - Самий простий і швидкий спосіб красиво оформити горщик для квітки — це задрапірувати його тканиною. Підійдуть як легкі напівпрозорі тканини типу органзи, так і такі щільні грубі матеріали, як полотнина. Навіть простий і дешеві ситець з бабусиної скрині може знайти своє застосування.
Легку тканина досить просто обернути навколо горщика, складки можна закріпити степлером (бажано, щоб скріпок не було видно) або стрічкою, обвивши її навколо горщика.
З полотна можна зшити мішок-торбинку. У верхній частині злегка стягнути тасьмою або шнурком відповідного забарвлення і фактури. - Звичайний керамічний горщик можна розфарбувати акриловими фарбами. Вони швидко сохнуть, практично не мають специфічного запаху.
З цим завданням з радістю впорається навіть дитина. Така сімейна виріб може стати відмінним подарунком для улюбленої бабусі. Навіть найпростіший орнамент або малюнок пожвавить нудну глиняну посудину.
Щоб згодом фарби не зблякли і малюнок не стерся, бажано зробити фінішної покриття безбарвним лаком. - Використовуйте підручні засоби, не бійтеся творити. Зшийте відрізки різнокольорових стрічок в одну довгу строкату стрічку і обмотайте стрічку навколо горщика, періодично прихоплюючи її краплею клею. Для цих цілей особливо зручно використовувати так званий клейовий пістолет.
Також на горщик можна приклеїти різнокольорові намистинки, скляні камінчики, морські мушлі.
Якщо ви знайомі з технікою декупаж, коли предмети декоруються за допомогою елементів вирізаних з серветок або спеціальних Декупажні карт, то легко знайдете їй застосування в цій галузі. В іншому випадку, з’явиться прекрасний привід познайомитися з цим різновидом ручної роботи. - Якщо потрібно задекорувати невеликий горщик, візьміть прозору скляну вазу відповідного розміру. Горщик повинен повністю поміщатися всередині, між стінками горщика і вази повинен залишатися зазор в 2-3 см. Помістіть горщик з квіткою у вазу і заповніть простір, що залишився дрібними предметами: намистинками, кавовими зернами, маленькими карамельками в яскравих фантиках, декоративними скляними кульками і т. д.
Зверніть увагу
Для декорування краще використовувати горщики зі спеціальним поддончіком для води, інакше всі ваші труди підуть прахом після першого рясного поливу.