У наш час іпотека дуже популярна. Адже більшість з нас не мають можливості заплатити за квартиру всю суму, а за допомогою іпотечного кредитування це стає цілком реально: ви отримуєте житло, а розраховуєтесь за нього в майбутньому. Щоб кредит на житло був виправданим, необхідно врахувати всі нюанси оформлення угоди.
Інструкція
- Іпотека увазі заставу майна. Тобто поки діє кредитний договір, укладений між вами і банком або іпотечним фондом, власником житла фактично є кредитор. Якщо ви не зможете платити по кредиту, квартира відійде до майна банку. Тим не менш, ви, будучи позичальником, зможете прописатися в ній самі і зареєструвати інших членів сім’ї, зробити ремонт, за винятком перепланування, а також здати квартиру в оренду.
- Для отримання іпотечного кредиту вам необхідно звернутися в банк із заявкою і повним пакетом документів. Крім довідки, що підтверджує величину доходу, паспорта, трудового договору та інших документів, які характеризують вас, як позичальника, слід представити правовстановлюючі документи на житло, що купується, а також копію паспорта продавця. Даний пакет документів перевіряє служба безпеки і юридична служба банку.
- Якщо рішення про видачу кредиту приймається позитивне, то вам потрібно підтвердити сплату частини коштів (початковий внесок) по іпотеці продавцю або наявність коштів на рахунку. Факт передачі грошей продавцю житла слід зафіксувати в розписці, що завіряється у нотаріуса.
- Після укладення кредитного договору укладається договір купівлі-продажу житлового приміщення. Крім того, вам необхідно застрахувати майно, що буде перебувати в заставі, звернувшись до страхової компанії. Після чого договір купівлі-продажу реєструється в органах державної реєстрації права. Там ви отримаєте через певний час (зазвичай 1-2 тижні) свідоцтво про право власності ні квартиру, договір купівлі-продажу з відміткою реєструючого органу, вписка про наявність обтяження на житло. Деякі банки після надання документів про іпотеку знижують ставку по кредиту за письмовою заявою позичальника.