Щоб мати можливість здійснювати юридично значимі угоди з дачною ділянкою, його потрібно оформити у власність шляхом реєстрації своїх прав до Управління Федеральної реєстраційної служби відповідно до ГК РФ за № 164 п.1. Для цього необхідно зібрати низку документів. Якщо дача куплена, проблем ніяких немає. Слід оформити кадастровий паспорт на землю і на підставі правовстановлюючого документа, до якого відноситься договір купівлі-продажу, зареєструвати свої права.
Вам знадобиться
-Паспорт
-Виписка з кадастрового паспорта
-Договір купівлі-продажу
-Декларація на будову, якщо про нього не зазначено в договорі купівлі-продажу
-Заява на реєстрацію
-Квитанція про оплату держмита за реєстрацію
Інструкція
- Щоб оформити кадастровий паспорт на ділянку, потрібно звернутися в регіональну службу реєстрації земельних ділянок, кадастру і картографії. Написати заяву про взяття ділянки на єдиний кадастровий облік. Вам буде запропоновано список організацій, які мають ліцензію на проведення межування, виготовлення плану, топографічної зйомки та видачу технічних документів на реєстрацію.
- Після отримання технічних документів їх слід зареєструвати в регіональній службі реєстрації землі. Ділянка буде поставлений на єдиний облік з присвоєнням кадастрового номера і виготовлений кадастровий паспорт, виписка з якого і потрібно для реєстрації права власності.
- Якщо в договорі купівлі-продажу є відомості про будівлі, проблем ніяких немає. Дачний будиночок не відноситься до капітального будовою і до житлового фонду. Тому реєструвати будуть тільки земельну ділянку із зазначеними відомостями про дачному будиночку. Окремої свідоцтва про право власності на будівлю не видають.
- Якщо з приводу будиночка вказівок у договорі немає, на підставі Земельного кодексу РФ за № 37 Ф-3, на придбані ділянки з будівлями до 1990 року зберігається сила оформлення з декларації, засвідченої в правління садівництва або в місцевій адміністрації. На спеціальному бланку, який можна отримати в Управління Федеральної реєстраційної служби, потрібно скласти повний опис будиночка, кількість кімнат, будівельні матеріали, рік забудови та завірити документ у зазначених вище інстанціях.
- Після оформлення всіх документів їх можна подати на реєстрацію, написати заяву, сплатити держмито. Після факту реєстрації вам видадуть свідоцтво про власність на дачну ділянку.