Спільна власність на увазі такий вид спільної власності, при якому частки учасників не виділені і отже, не можуть бути орендовані або реалізовані або використані будь-яким іншим чином інакше як з повної згоди всіх учасників спільної власності.
Інструкція
- Спільна власність регулюється ст.254 ГК РФ, згідно з якою власники спільно використовують спільне майно, розпоряджаються ним строго за згодою всіх учасників власності. Право спільної власності на квартиру виникає при її покупці подружжям, при оформленні спільної іпотеки, а також при проведенні приватизації житла. У разі приватизації проводиться оформлення спільної власності на всіх громадян, які зареєстровані в квартирі на момент проведення приватизації.
- У всіх зазначених випадках існує можливість оформлення як пайовий, так і спільної сумісної власності. Вибір типу спільної власності здійснюється спільно всіма учасниками власності. Схема оформлення спільної власності спрощена в порівнянні з оформленням пайовий, оскільки не потрібно нотаріального поділу часток і подальшої їх реєстрації у відповідних інстанціях. В іншому ж порядок реєстрації власності єдиний.
- Для того щоб зареєструвати право спільної власності на квартиру, необхідно звернутися до реєстраційного органу за місцем знаходження квартири. Попередньо потрібно підготувати пакет документів, до якого входять посвідчення особи всіх учасників власності, документи, що підтверджують право на нерухомість, договір купівлі / продажу, кадастровий паспорт, а також підтвердження сплати вами держмита.
- З даним пакетом документів необхідно звернутися до державного органу реєстрації, де і буде зареєстрована спільна власність на квартиру. Обов’язковою умовою є присутність всіх учасників власності або наявність нотаріальної довіреності на ім’я того, хто буде займатися оформленням документації.
- У разі якщо спільна власність настає при приватизації житла, а не при його придбанні, оформлення проводиться за схемою приватизації. Для оформлення спільної власності необхідна присутність всіх громадян, зареєстрованих на момент приватизації в квартирі або наявність нотаріальних довіреностей від них.