Життєві обставини іноді складаються таким чином, що літні родичі вимагають постійного нагляду та щоденного догляду. У цьому випадку догляд за ними краще всього довірити персоналу спеціальних установ-будинків престарілих. Тут можливий і особливий психологічний підхід, і кваліфікована медична допомога, і налагоджений побут людей похилого віку.
Інструкція
- Визначтеся, чи підлягає людина оформленню в будинок престарілих. Пам’ятайте, що відповідно до федерального закону «Про опіки і піклування» визначенню в подібні установи підходять переважно самотні чоловіки старше 60 років і жінки старше 55 років, інваліди I і II груп (по захворюванню або за віком), ветерани воєн.
- Зверніться до регіонального центру соцзахисту населення за місцем проживання, отримаєте і заповните бланк-анкету встановленого зразка, а потім заяву на визначення в будинок престарілих, згідно з якими комісія соцзахисту прийме рішення про поміщення людини в даний заклад. Підставою для цього буде путівка, оформлена органами соціального захисту населення, а також особисту письмову заяву громадянина або його опікуна, довідка МСЕ про наявність інвалідності, висновок судових органів або органів опіки та піклування про недієздатність.
- При необхідності утримання старого в психоневрологічному інтернаті потрібно висновок комісії лікарів, що складається як мінімум з трьох фахівців, включаючи психіатра. В даному випадку резюме буде свідчити про психічний розлад, позбавляє людину можливості перебувати у звичайному закладі соціального забезпечення.
- Врахуйте, що літня людина буде прийнятий в будинок престарілих тільки при наявності спеціального лікарського рішення про стан його здоров’я та безпеки для оточуючих. Воно базуватиметься на виписці з історії хвороби, оформленої в стаціонарі чи поліклініці за місцем проживання, з діагнозами наступних лікарів-спеціалістів — терапевта, дерматовенеролога, психіатра, нарколога, онколога, фтизіатра, інфекціоніста.
- Для жінок обов’язковий огляд гінеколога. Крім того, результати дослідження крові на ВІЛ, результат флюорографії, а для інвалідів лікарська програма з індивідуальної реабілітації.