Трапляються ситуації, коли виникає необхідність оформити співробітника на неповний робочий день. Неповний робочий час має на увазі під собою часткову зайнятість співробітника і відображається в кадровому та бухгалтерському обліку.
Вам знадобиться
- Заява про прийом на роботу на неповний робочий час або заява про переведення на нього;
- Наказ керівника про встановлення неповного робочого часу;
- Табель обліку робочого часу.
Інструкція
- Неповний робочий день означає зайнятість співробітника на тиждень менше 40 годин. На роботу з неповним графіком можна перевести або прийняти будь-якого співробітника фірми за його згодою. А в ряді випадків на вимогу.
- Зокрема, у неповному робочому графіку не можна відмовити: вагітній жінці; батькові, який виховує дитину до 14 років або дитину-інваліда до 18 років; співробітнику, під опікою якого перебуває хворий член сім’ї; інваліду. Такі моменти передбачаються статтею 93 Трудового кодексу РФ, статтями 11,23 Федерального закону від 24 листопада 1995 р. № 181-ФЗ «Про соціальний захист інвалідів у Російської Федерації».
- Роботу співробітнику з неповною зайнятістю оплачують згідно з його робочого часу. При цьому тривалість відпустки і порядок нарахування трудового стажу не змінюється (ст. 93 ТК РФ). Хоча відпускні нараховуються в меншій мірі, відповідно до кількості пропорційно відпрацьованого часу. У разі оформлення неповного робочого графіка для зазначених категорій осіб, співробітники повинні підтвердити своє право документально: принести довідки про хвороби близьких, інвалідності і т. п.
- Неповний робочий час для співробітником може бути встановлено і за ініціативою роботодавців, якщо на підприємстві проводяться організаційно-технічні захід зі зміною істотних умов праці. Термін неповного робочого графіка при цьому не повинен перевищувати 6 місяців (ст. 74 ТК РФ).
- При прийомі нового працівника на неповний робочий день, цей факт потрібно зафіксувати в трудовому договорі і відповідному наказі. А при перекладі вже працюючого співробітника, потрібно його заяву, а також угоду до трудового договору.
- Крім того, керівник підприємства повинен видати указ про встановлення неповного робочого часу. Це не вимагає спеціальної форми і робиться довільно. Далі в табелі обліку робочого часу (форма № Т-12 або № Т-13) вказується кількість фактично відпрацьованого часу, згідно з яким нараховується заробітна плата.