Підписання договору на надання послуг або купівлю-продаж товару — невід’ємна частина бізнесу і повсякденного життя. Укладаючи договір з підрядником на будівництво будинку, ви обумовлюєте терміни здачі об’єкта. Складаючи договір купівлі-продажу з постачальником товарів, ви також фіксуєте строки, кількість і якість товару. І обов’язково одним з пунктів якого договору повинен бути пункт про оплату неустойки стороною, не виконала свої зобов’язання за контрактом. Інакше збитки не можна буде відшкодувати навіть через суд.
Інструкція
- При виникненні обставин, за яких ви маєте право за договором вимагати неустойку, ви в першу чергу повинні написати претензію другій стороні договору з вимогою оплати неустойки.
- У своїй претензії ви повинні детально описати підстави для такої вимоги.
- Обов’язково вкажіть суму неустойки з докладним розрахунком.
- Простежте за тим, щоб ви отримали повідомлення про отримання претензії другою стороною договору.
- Неустойка може бути фіксованою сумою чи становити певний відсоток від суми контракту. Ця умова обмовляється ще на стадії укладання контракту і фіксується в додатковій угоді до контракту.
- Угода про неустойку завжди повинно бути оформлено у письмовій формі, не дивлячись ні на які інші усні домовленості. Якщо вимога про письмову форму не дотримано, то угода про неустойку вважається недійсним.
- Угода про неустойку не потрібно завіряти у нотаріуса на відміну від основних зобов’язань.
- Вимога про сплату неустойки потрібно оформити до того, як буде оплачена основна сума за контрактом. Якщо ви цього не зробите, ви втрачаєте право на таку вимогу.
- Існують стандартні форми / бланки для оформлення неустойок і претензій з чітким переліком всіх позицій, які ви повинні заповнити, підписати і відправити другій стороні договору.
- Форма бланка повинна містити щонайменше такі пункти:
Кому:
- Повне найменування організації
- Поштова адреса
- ІПН суб’єкта, якому адресована претензія
- ПІБ та посада керівника
Від:
- Повне найменування організації
- Поштова адреса
- ІПН суб’єкта, заявника
- ПІБ та посада керівника
Претензія
- Причина претензії
- Сума претензії, вартість однієї одиниці товару, неустойка
- Посилання на контракт
- Опис товару, кількості, термінів
- Опис умов оплати
- Повний розрахунок неустойки - До бланку прикладіть всі супутні документи, як контракт, рахунки, накладні та інші документи, що мають відношення до справи.
- Купуючи товар у магазині, ви також укладаєте свого роду контракт на купівлю-продаж товару з продавцем. Якщо товар виявився неякісним відповідно до закону «Про захист прав споживача», ви маєте право вимагати неустойку. Але для кожного виду товарів існують свої правила і винятки.
- Є категорія товарів, до яких можна пред’явити претензію протягом певного терміну (наприклад, 2 років), якщо не вийшов термін придатності товару. Для цього потрібно провести незалежну експертизу і отримати висновок. З цим висновком ви можете звернутися до магазину і вимагати повернення грошей.
- Якщо ви віддали товар в ремонт по гарантії, а вам не ремонтують його в обіцяні терміни, ви маєте право вимагати неустойку за порушення термінів. Відповідно до закону сума неустойки може складати 1% від вартості товару за кожний день затримки. Не забудьте написати претензію в двох примірниках і надати обидва в ремонтну майстерню або сервісний центр — на одному з примірників працівники сервісу повинні поставити відмітку про те, що вони отримали вашу претензію. Гроші вам повинні заплатити протягом 10 днів. Якщо цього не сталося, ви маєте право звернутися до суду для стягнення.