Ніша в стіні може грати і функціональну і декоративну роль в оформленні вашого інтер’єру. Стінові ніші давно використовувалися для прикраси житла аристократів — зазвичай там стояли статуї, великі вазони з квітами і фігури лицарів в обладунках. Різні за розміром і розташуванням ніші і оформляються по-різному, аж до окремої архітектурної композиції з індивідуальною обробкою і освітленням!
Вам знадобиться
Безліч найрізноманітніших сувенірів і декоративних елементів, рама від картини за розміром ніші, точкові світильники.
Інструкція
- Для того щоб оформити кілька невеликих ніш у стіні використовуйте ту ж колірну гамму, що використовували в обробці всього інтер’єру. Зміцніть краю дерев’яною рейкою — кути ніші будуть виглядати акуратніше. На одержані поличках розставте дрібні сувеніри, вази і рамки з фотографіями.
- Нішу в стіні з безліччю різних полиць оформите шикарною рамою від картини, що підходить за розміром. Виглядає це незвично і викличе інтерес у ваших гостей.
- У кожній ніші, встановіть точкові світильники — скляні дрібнички, розставлені там, будуть виглядати багатшим і яскравішим. Декоруйте ніші статуетками і дрібними штучками, дорогими вашому серцю. Повісьте невеликі яскраві картини або постери.
- Великі ніші, що йдуть від підлоги, несуть швидше функціональне навантаження. Тут ви можете розмістити комп’ютерний стіл або бюро, комод або буфет, диван або крісло з журнальним столиком — це залежить від розміру ніші і вашої фантазії. Також у великих нішах можна зробити книжкові полиці — так ви заощадите багато місця в кімнаті.
- Ніша у ванній кімнаті ідеально підходить для розміщення в ній умивальника. Також в такій ніші можна встановити пральну машину або душову кабіну. Маленька ніша підійде для зберігання косметичних засобів та засобів особистої гігієни, доповніть її дзеркалом.
- Дуже красиво виглядає вбудований у стіну, тобто розташований в ніші, акваріум. Загадкові водні мешканці та рослини створюють постійно змінну картину. Але таку складну роботу краще довірити фахівцям, тільки вони зможуть встановити акваріум так, щоб рибки почували себе комфортно і вам було зручно слідкувати за вентиляцією, освітленням та іншими потребами вихованців.
- У спальні ніші зазвичай розміщують або над ліжком, якщо вона розташовується над спинкою, або, якщо ніша досить глибока і починається від підлоги, туди ставлять саме ліжко. Це, безумовно, робить спальню затишніше і комфортніше. У нішу над ліжком поставте різні шкатулки і світильники, покладіть книжки та фотоальбоми. Гобелен або килим ручної роботи теж не будуть зайвими в інтер’єрі спальні, тільки подбайте про правильне освітлення, щоб вони не виглядали похмурими плямами в стіні.
- Ніші легко можна видозмінити — перефарбуйте, обтягніть новою тканиною, використовуйте ефект мокрої штукатурки, імітуйте цегляну кладку або камінь, обробіть нішу соломкою або ротангом. Предмети, виставлені в нішах, теж легко поміняти — складайте композицію згідно вашому настрою!
Зверніть увагу
Якщо ніші в стіні у вас немає, але ви хотіли б її зробити, скористайтеся порадами фахівців — інакше під загрозою опиниться і сама стіна!
Корисні поради
Покопайтеся на дачі — напевно знайдете безліч дрібниць, якими можна декорувати нішу!