Часто виникає необхідність доручити родичу або другу отримати за вас гроші або документи. Якщо мова йде про скоєння юридичної дії, а також про взаємодію з офіційними організаціями та особами, то простий розписки буде недостатньо. Для цього необхідно оформити довіреність на вчинення цих дій від вашого імені.
Інструкція
- Довіреність на передачу документів довіреній особі складається у нотаріуса, завіряється його підписом та печаткою. Коли довіреність вже на руках, довіреній особі залишається лише зробити потрібну дію, наприклад, отримання документів. Як правило, у довіреності може бути зазначений перелік документів, які має отримати довірена особа.
- Перед передачею документів їх власник повинен обов’язково перевірити всі необхідні дані і упевнитися в їх справжності. Довірена особа зобов’язана надати свій паспорт і довіреність, на підставі якої він має намір отримати документи.
- Держатель повинен перевірити термін дії доручення. Зверніть увагу: він має право зняти з неї копію. До того ж рекомендується переконатися в тому, що довіреність підписана саме тією особою, яка виявила бажання доручити право отримання документів довіреній особі. Відповідно, власник повинен перевірити паспортні дані довіреної особи, щоб переконатися в тому, що саме ця людина, що пред’явив довіреність, є тим, на чиє ім’я видана довіреність.
- Тримач документів має право не передавати їх до тих пір, поки довірена особа не надасть всі необхідні документи, що підтверджують право на їх отримання.
- Довірена особа, в свою чергу, має переконатися в тому, що йому передаються саме ті документи, перелік яких передбачений в дорученні. Кількість переданих документів також має бути прописано.
- Якщо все гаразд, довірена особа ставить свій підпис в акті або бланку про передачу документів із зазначенням необхідних даних довіреної особи. Держатель також підписує цей документ. Як правило, таких бланків повинно бути два, один з яких залишається у власника, другий — передається одержувачу.