Для автовласника, що має свій гараж в гаражному кооперативі, питання про оформлення будівлі у власність може викликати здивування. Дійсно, навіщо оформляти гараж, якщо він і так належить вам? Однак для того щоб продати, подарувати чи заповісти гараж, потрібні правовстановлюючі документи на нього. Як же оформити побудований гараж?
Інструкція
- З’ясуйте, кому належить територія, на якій стоїть гараж. Якщо це земля підприємства, можна спробувати викупити ділянку або взяти його в безстрокове користування. Якщо земля муніципальна, вступайте в переговори з місцевою адміністрацією, щоб домовитися про її покупку. Зробіть запит в архітектурне відомство, щоб подивитися план забудови ділянки — це може стати в нагоді, якщо вам відмовлять на підставі того, що земля віддана під забудову.
- Якщо ви — член гаражно-будівельного кооперативу, зверніться до його голови і попросіть видати вам довідку, яка підтверджує членство в кооперативі та виплату паю за гараж. Переконайтеся, що на бланку присутні підписи сусідів по гаражу і дві печатки. Одна друк запевняє підпису, а друга знаходиться внизу документа. Не вписуйте у довідку площа гаража до отримання технічного плану з бюро технічної інвентаризації. Справа в тому, що при невідповідності параметрів документи можуть бути відхилені.
- У голови кооперативу зажадайте копію свідоцтва про виділення землі даному гаражному кооперативу. Підготуйте також копію свого паспорта.
- Подайте в бюро технічної інвентаризації заяву про складання технічного плану гаража, попередньо оплативши цю послугу і надавши відповідну квитанцію. Вам вкажуть дату проведення вимірів, а після цього фахівець БТІ видасть вам довідку встановленого зразка.
- З зібраними документами зверніться в Реєстраційну Палату. Рекомендується почати відвідування цієї установи з консультанта, який перевірить правильність зібраних вами документів. Порядок і строки реєстрації можуть бути різними, все залежить від конкретного регіону.
- Сплатіть державне мито за реєстрацію, напишіть відповідну заяву і здайте зібрані документи. Протягом місяця ваша заява має бути розглянута. Після розгляду документів ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію права власності або обгрунтовану відмову. Після отримання свідоцтва ви стаєте власником споруди.