В процесі роботи керівники компаній часто набувають той чи інший товар у юридичних осіб. Для того щоб враховувати витрати при розрахунку податків, необхідно правильно оформити факт звершення покупки.
Інструкція
- Перед здійсненням операції обов’язково укладіть з контрагентом договір купівлі-продажу (або поставки). Обов’язково включите в юридичний документ предмет угоди (тобто те, що купуєте), умови (вартість товару, доставку, монтаж, вантажні роботи і т.д.). Обов’язково пропишіть обов’язки сторін і дії в разі їх порушення.
- При здійсненні операції друга сторона договору повинна оформити податкові та супровідні документи у подвійному екземплярі, один з яких залишиться у постачальника, другий — передасться вам. До таких документів належить товарна накладна (уніфікована форма № ТОРГ-12), рахунок-фактура, акт або інші документи, встановлені російським законодавством.
- При отриманні товару, обов’язково подивіться якість та фактичну наявність. Кількість порівняйте з даними, зазначеними в супровідних документах. Якщо є які-небудь відмінності, складіть акт. Якщо ні — підпишіть документи і поставте синій відбиток печатки організації.
- Обов’язково перевірте всі документи на правильність їх заповнення. Пам’ятайте, що в формах повинні бути присутніми всі підписи, включаючи водія, який доставив товар. Також повинен стояти штамп організації-постачальника.
- У тому випадку, якщо невідповідності виявлені після підписання документів, оформіть акт з претензією на адресу того юридичної особи.
- Після прийняття товару в бухгалтерському обліку зробіть такі записи:
41/60 — відображено вартість придбаних товарів у постачальника (без ПДВ);
19/60 — виділена сума ПДВ по придбаних товарах;
68/19 — відшкодована сума ПДВ.
Корисні поради
Для прийняття суми ПДВ до відрахування, на товар повинна бути оформлена рахунок-фактура з виділеним податком на додану вартість. Після прийняття його до відрахування, сформуйте запис у книзі покупок.