Портфоліо — це зібрання робіт учня, що відображають його успіхи, як у навчанні, так і в супутніх галузях суспільного життя школи. Тепер рейтинг школяра визначається не тільки атестацією з предметів, але і загальним накопичувальним балом його портфоліо. Все це допомагає скласти більш повну картину захоплень, прагнень і здібностей учня при вступі до профільних класи, а в подальшому допомагає визначитися у виборі ВУЗу.
Інструкція
- Подібне нововведення вступило в силу з вересня 2006 року, у зв’язку з прийняттям рішення про обов’язкову профільної підготовки старшокласників у всіх школах Росії (наказ Міносвіти від 05.12.2003 N 4509/49).
- Введення обов’язкового портфоліо — не просто піар хід, це маленький переворот у всій системі освіти, коли кількість доповнюється якістю. Тепер акцент робиться на становленні учня як особистості, насамперед: оцінка поступається місцем самооцінці, примус — мотивації та самоорганізації, контроль — самоконтролю.
- Строгих ГОСТів до портфоліо поки не існує, однак виділяють основні його типи: «Портфоліо документів», «Портфоліо робіт», «Портфоліо відгуків». На практиці застосовується одне комбіноване портфоліо, укомплектоване на розсуд кожної окремої школи.
- Розглянемо основні його розділи.
Титульний аркуш має інформативний характер з зазначенням особистих та контактних даних. - У розділі «Офіційні документи» можуть перебувати атестаційні документи з різних предметів, сертифікати та грамоти за участь в олімпіадах, змаганнях, конкурсах, різних мистецьких заходах і пр.
- Розділ «Творчі роботи» включає основні результати творчої та наукової діяльності, а так само відображає участь у конференціях, різного роду практиках і проектах, курсах предпрофільной підготовки. Із зазначенням місця і часу проведення заходів.
- Третій розділ «Відгуки та рекомендації». Передбачає наявність відгуків організаторів вищеперелічених заходів про прагненнях і намаганнях кожного їх учасника, про його ставлення до однолітків, наставникам і батькам. Чи отримав дитина задоволення від виконаної ним роботи. А так само письмовий висновок самого школяра.
- Потім йде розділ «Загальна інформація». Він має на увазі будь-яку додаткову інформацію про учня: резюме (за встановленою формою), автобіографію (із зазначенням важливих подій, свого ставлення до них, та висновками), плани на майбутнє (як спроба серйозних роздумів на основі об’єктивної оцінки своїх сил і можливостей).
- У додатку розміщується зведена підсумкова відомість по всій проведену роботу.
- Що стосується портфоліо для учнів молодших класів, цей проект поки знаходиться у стадії експерименту. Його основна мета спрямована не стільки на результати й досягнення, скільки на розвиток особистої ініціативи, творчих здібностей, оригінального мислення, впевненості в своїх силах і відповідальності.