Як оформити повернення авансу

Як оформити повернення авансу

Часто бухгалтер організації торгівлі сумнівається, як правильно оформити повернення грошей у випадку, якщо отриманий аванс перевищує ціну товарів або послуг. До того ж виникає питання, чи потрібно в подібній ситуації пробивати касовий чек, якщо аванс приходить готівкою. Адже згідно із законодавством касовий чек слід пробивати тільки при продажу товару, виконання роботи, надання послуг. Позиція єдина у всіх державних органів: отримуючи передоплату, застосовуйте ККТ.

Інструкція

  1. Якщо ви оформляєте повернення авансу відразу в день його отримання і на тій же зміні касира, то гроші можете видати з тих, що знаходяться в грошовому ящику касового апарата, на якому покупцеві пробили чек.
  2. Заберіть у покупця попередньо виданий чек на аванс. Нехай проставлять на цьому чеку свій підпис завідувач або керівник магазину.
  3. Поверніть покупцеві зайву суму авансу і видайте новий чек на відповідну вартість товарів або послуг.

    Таким чином, ваш клієнт буде задоволений, а у вас залишиться первинний оригінал чека, який вам необхідний для дотримання правил повернення.
  4. Прослідкуйте, щоб касиром, старшим касиром або завідувачем секцією був складений акт про повернення грошей відповідно формі N КМ-3. Нехай вкажуть в акті номер того чека, за яким повернули клієнту гроші, позначать всю суму авансу. В кінці робочого дня чек на аванс, наклейте на аркуш паперу й передайте в бухгалтерію разом з актом.
  5. Якщо вам належить оформляти повернення зайвого авансу не в день отримання, якщо зміна касира, який видав чек, вже помінялася, то гроші беріть не в грошовому ящику касового апарату, а в касі організації. Їх видачу оформляйте за видатковим касовим ордером відповідно до форми N КО-2. При виконанні операції в РКО в рядку «Підстава» вкажіть, що повертаючись частина невикористаного авансу.
  6. Пам’ятайте, якщо при отриманні авансу готівкою забудете пробити чек, то ви можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності з формулюванням «за незастосування ККТ». За вчинення подібного порушення в КпАП передбачено як покарання попередження, як альтернатива штрафу. Але не розраховуйте на такий результат, тому що податкові органи випишуть все-таки штраф. Якщо ви є індивідуальним підприємцем або керівником організації, то ризикуєте заплатити від 3000 до 4000 руб.

Зверніть увагу

Якщо оштрафують організацію, то сума штрафу складе від 30 000 до 40 000 руб.