При виникненні певних фінансових труднощів підприємство вдається до допомоги засновників. Найпоширенішим в цьому випадку є спосіб оформлення безпроцентної позики в касу. Справа в тому, що подібні грошові надходження не обкладаються податком і дозволяють компанії мінімізувати витрати.
Інструкція
- Складіть договір грошової позики в касу. При цьому необхідно визначити валюту. Якщо він видається в іноземній валюті, то попередньо рекомендується ознайомитися з вимогами законодавства з цього питання і оформити паспорт угоди в банку. В іншому випадку досить прописати суму позики, зафіксувати його безвідсотковій та визначити терміни повернення грошей.
- Пам’ятайте, що договір позики вважається дійсним з моменту передачі грошових коштів, тобто оформлення отриманої суми відповідним документів. При надходженні грошей до каси необхідно скласти прибутковий касовий ордер за формою КО-1. Використовуючи дане умови можна оптимізувати документообіг на підприємстві, яке періодично отримує грошові кошти від засновника. В цьому випадку складається договір позики на більшу суму, а факт отримання конкретних грошей фіксується прибутковими ордерами.
- Відобразіть надходження грошових коштів в касу за договором позики. Якщо до дня повернення боргу залишилося менше 12 місяців, то сума обліковується на кредиті рахунку 66 «Розрахунки по короткострокових позиках», а якщо більше 12 місяців, то на кредиті рахунку 67 «Розрахунки за довгостроковими позиками». Рахунок 50 «Каса» в цьому випадку перебувати в дебеті. При цьому необхідно пам’ятати, що якщо позика спочатку числився в довгострокових кредитах, то в момент, коли до погашення залишається менше року, необхідно перевести його на рахунок 66.
- Не показуйте отримання доходів при вступі позикових коштів у рублях в податковому або бухгалтерському обліку, а також не відносите повернення даного боргу до витрат підприємства. Якщо ж кредит отримано в іноземній валюті, то курсову різницю можна віднести до позареалізаційних доходів або витрат і врахувати при оподаткуванні прибутку.