Як оформити позику від фіз. особи

Як оформити позику від фіз. особи

Трапляються ситуації, коли фізична особа дає організації в борг грошові кошти. Слід правильно зробити оформлення цієї операції, щоб виключити виникнення спірних ситуацій і дотримати закон.

Інструкція

  1. Оформіть договір позики в письмовій формі, у двох примірниках, так як без документа підтвердити здійснення угоди буде досить складно.
  2. Вкажіть у договорі повні дані обох сторін, суму позики, термін повернення боргу, чи є він безвідсотковим або будуть нараховуватися відсотки на суму боргу. У разі відсутності відмітки про вид позики, на нього нараховується відсоток. Якщо термін повернення в договорі не зазначено, дотримуйте правила, передбачені законом: повернення грошей проводиться протягом 30 днів з дня вимоги позикодавця.
  3. Постарайтеся проводити такі операції в рублях, оскільки валютний борг ускладнює бухгалтерські операції з ним.
  4. Вкажіть в договорі можливість передчасного повернення боргу.
  5. Забезпечте підписи двох свідків у документі, якщо для посвідчення угоди не запрошувався нотаріус. Оформіть прибутковий касовий ордер на суму позики за формою № КО-1. Занесіть в касову книгу дані про проведену операцію.
  6. Покладіть грошові кошти на банківський рахунок організації. Врахуйте отримані кошти на бухгалтерському рахунку № 66, якщо борг буде повернуто протягом року, і на рахунку № 67, якщо позика передбачається виплатити пізніше. Використовуйте для нарахування суми відсотків банківську ставку рефінансування.
  7. Увімкніть суму передбачених договором процентів до складу позареалізаційних витрат. Не нараховувати податки на суму надійшов позики, так як кошти, що надійшли в організацію таким чином, податком не обкладаються.
  8. Увімкніть суму відсотків, які будуть виплачені за позикою, в оподатковувані витрати. Оформляйте видатковим касовим ордером виплату боргу позикодавцю і нарахованих відсотків, щоб забезпечити документальне підтвердження. Квитанцію від ордера вручите разом з грошима.