Як оформити простої з вини працівника


 

Трудовим законодавством РФ передбачено три варіанти простою: з вини працівника, з вини роботодавця і з незалежних від обох причин. Головна відмінність простою з вини працівника в тому, що в цей період тому не годиться нараховувати зарплату. Тому правильне оформлення простою з вини працівника, як найбільш конфліктної ситуації, особливо важливо, щоб убезпечити роботодавця від проблем з інспекцією з праці і судових тяжб.


Вам знадобиться

— акт, що підтверджує вину працівника у простої;
- Відображення простою в формах Т-12 і Т-13;
- Наказ про переведення працівника в простій.

Інструкція

  1. Як тільки вам стало відомо про необхідність перевести працівника в простій з його вини, складіть акт, в якому документально і максимально докладно зафіксуйте обставини, що призвели до простою і свідчать про вину в цьому саме працівника. Наприклад, якщо той зламав верстат в силу навмисного чи через недбальство порушення технології.
  2. Якщо працівник відмовляється підписувати акт, відправте цей документ поштою на його домашню адресу з повідомленням про вручення й описом вкладень.
  3. При необхідності залучіть фахівця, який правомочний зробити відповідний висновок. Закон не вимагає наявності акта або експертизи. Але якщо працівник звернеться до суду або до інспекції з праці, з цими документами у вас будуть більше шансів довести свою правоту.
  4. Незалежно від причин простою його факт повинен бути відображений в уніфікованих формах Т-12 і Т-13, що використовуються небюджетними організаціями для обліку робочого часу та розрахунку оплати праці. Простій з вини працівника відображається в них цифровим кодом «33″ або буквеним «ВП».
  5. Підготуйте наказ про переведення співробітника в простій з вини працівника. Суворої законодавчої форми цього документа немає, цілком підійде довільна. Проте всі важливі обставини в ньому бажано відобразити максимально докладно.
  6. Період простою законодавчо ніяк не обмежений. На практиці оптимально відобразити в наказі приблизний час (наприклад, один тиждень на ремонт або заміну виведеного працівником з ладу устаткування), який буде потрібно на усунення причин простою. При необхідності завжди можна продовжити простий або по можливості вивести з нього працівника достроково. Для цього просто підготуйте новий відповідний наказ.