Розписка в простій письмовій формі, яка не має на перший погляд великого значення, насправді дуже важливий інструмент у справі врегулювання майнових суперечок і приймається до розгляду судами. Навіть якщо ви не хочете укладати договір позики, просто оформите розписку, цим ви забезпечите ваші відносини з кредитором або позичальником і зумієте уникнути зайвих неприємностей. Ніяких особливих правил оформлення розписки не існує, але є особливості, які краще все-таки дотримуватися при складанні документа.
Інструкція
- У центрі листа напишіть назву документа «Розписка», під назвою вкажіть характер розписки «в отриманні грошових коштів за автомобіль» (квартиру або інші цінності).
- В основній частині розписки напишіть ПІБ, паспортні дані позикодавця і позичальника, з повною розшифровкою та зазначенням адреси проживання.
Вкажіть суму позики цифрами і прописом, напишіть за що або на яких умовах отримана зазначена сума. - У заключній частині поставте підписи сторін (з розшифровкою) і дату складання розписки.
Зверніть увагу
У випадку, якщо ви не оформили угоду в простій письмовій формі, сторони позбавляються права посилатися на показання свідків, на підтвердження угоди та обумовлених умов, але при цьому мають право посилатися на інші письмові докази.
Простіше кажучи, якщо у вас немає письмових підтверджень здійснення угоди, ви не зможете довести, що вона дійсно відбулася.
Корисні поради
Найкраще писати оформити розписку рукописно, а не на готовому бланку. Таким чином, у разі виникнення суперечок легше буде встановити справжність почерку писав.
У розписці не обов’язково вказувати термін повернення позики, якщо це не передбачено договором, то цінності повинні бути повернуті протягом 30 днів з дня пред’явлення вимоги про повернення.