Як оформити роз’їзний характер роботи


 

Деякі працівники вашої фірми в силу специфіки своєї професії багато часу проводять в службових поїздках? В цьому випадку, замість постійного підписання документів про відрядження, має сенс оформити характер їхньої роботи як роз’їзний.



Інструкція

  1. Вивчіть діючі нормативні документи трудового законодавства з цього питання. Розробіть Положення про роз’їзному характері робіт відповідно до законодавства, стосовно вашим умовам праці. У документі повинен бути перелік працівників, основна робота яких здійснюється поза стінами вашої фірми, порядок відшкодування витрат, пов’язаних з поїздками — по проїзду, найму житлового приміщення, документи, необхідні для відшкодування витрат і т.д.
  2. Оформіть і підпишіть керівником фірми наказ по підприємству про затвердження Положення про роз’їзному характері робіт. В цьому наказі ви повинні обгрунтувати причини змін організаційних умов праці. Складіть і затвердите зміни до Положення про оплату праці щодо введення доплати до заробітної плати за роз’їзний характер роботи, де вкажіть розмір доплати у відсотках до окладу.
  3. Складіть письмові повідомлення працівників, професії яких увійшли до переліку мають роз’їзний характер робіт. Відповідно до статті 74 Трудового кодексу, працівників необхідно повідомити про організаційні зміни в умовах праці в термін не пізніше, ніж за два місяці. Нехай співробітники письмово висловили свою згоду або незгоду в повідомленнях, проставлять в них свій підпис і число. Ознайомте їх з новими локальними нормативними актами вашого підприємства.
  4. Підготуйте додаткові угоди до трудових договорів. Вкажіть в них, що відповідно до прийнятих локальними нормативними актами, працівникам встановлено роз’їзний характер їхньої роботи та компенсаційні виплати витрат, пов’язаних зі службовими поїздками. Через два місяці з дня повідомлення видайте додаткові угоди працівникам. Нехай вони підпишуть документи. Після цього роз’їзний характер їхньої роботи буде вважатися оформленим.

Зверніть увагу

Після оформлення співробітникам роз’їзного характеру роботи для підтвердження витрат у службових поїздок не потрібно складати накази про направлення працівника у відрядження, посвідчення про відрядження та службові завдання. Роботодавцю також не потрібно буде виплачувати цим працівникам добові.

Корисні поради

Ви можете самі встановити розміри доплат працівникам за роз’їзний характер їхньої роботи в Положенні про оплату праці та порядок відшкодування витрат по службових поїздок в Положенні про роз’їзному характері робіт, так як законодавством не встановлені норми і порядок відшкодування таких витрат.