Під терміном «материнський капітал» мається на увазі право отримання грошового сертифікату на суму приблизно 365 000 рублів при народженні в сім’ї другого, третього і більше дітей. Дана можливість надається одноразово і передбачається на підставі Федерального закону № 256 ФЗ, що вступив в силу 1-го січня 2007 року.
Вам знадобиться
— паспорт громадянина Російської Федерації;
- Свідоцтво про народження дитини.
Інструкція
- Материнський капітал надається в повне розпорядження сім’ї на підставі іменного документа — державного сертифікату, що видається Пенсійним фондом Росії. Порядок отримання материнського сертифіката гранично простий. Після народження дитини батьки протягом одного місяця реєструють новонародженого в ЗАГСі, після чого отримують свідоцтво про її народження.
- Оформляється же материнський сертифікат у пенсійному фонді за місцем проживання сім’ї. Зберіть необхідні документи: паспорт заявника (громадянина Російської Федерації з відміткою про прописку), свідоцтво про народження, документ, що підтверджує громадянство дитини (для іноземних громадян).
- В окремих випадках може знадобитися і інша документація: — рішення суду про усиновлення дитини або дітей;
- Свідоцтво про смерть матері дитини (дітей);
- Рішення суду про позбавлення материнських прав;
- Оголошення матері (батьків, усиновителів) померлими;
- Довіреність (для осіб, що звертаються із заявою за дорученням);
- Заява про місце фактичного проживання на території Російської Федерації для осіб, які не мають місця проживання, підтвердженого реєстрацією.
- Заповніть в пенсійному фонді заяву встановленої форми. Надайте документацію. Врахуйте, що документи пред’являються або в оригіналі, або передаються в копіях, засвідчених нотаріально.
- Термін видачі сертифіката — один календарний місяць з моменту подачі заяви. За цей час відділення Пенсійного фонду Росії приймає рішення і протягом п’яти календарних днів сповіщає заявника про відмову у видачі сертифіката або позитивному рішенні.
- Якщо відповідь негативна, то рішення можна оскаржити в суді або вищестоящому органі Пенсійного Фонду. Якщо було отримано позитивну відповідь, то через місяць приходите в пенсійний фонд і забираєте материнський сертифікат.
Зверніть увагу
Враховуйте, що звернутися із заявою на отримання материнського сертифіката можна не пізніше ніж через два роки і шість місяців після народження дитини.