Оформлення товариства з обмеженою відповідальністю фактично є внесенням необхідних відомостей про дану юридичну суб’єкті до Єдиного державного реєстру. Порядок реєстрації підприємств у формі ТОВ строго регламентований.
Інструкція
- Визначте, яка кількість людей буде в складі засновників організації. Після цього всі разом вирішите, хто і ким буде. Можливо, хтось із засновників бажає бути генеральним директором, а може, все засновники бажають найняти управителя з боку, а самі в цей час будуть «пожинати» плоди своєї справи.
- Складіть установчий договір, а потім статут юридичної особи. Засновники повинні між собою укласти певний договір про заснування цієї компанії, де вказується вся необхідна інформація: скільки становить розмір статутного капіталу, розмір і вартість часток, порядок оплати статутного капіталу, а також обов’язки товариства з обмеженою відповідальністю після його реєстрації.
- Проведіть збори і запросіть на нього всіх засновників фірми. Результати установчих зборів необхідно оформити в протоколі. У свою чергу, в цьому документі слід відобразити найменування та юридична адреса формованого суспільства, склад засновників, інформацію про затвердження статуту. У ньому також має бути зазначено особу, якій доручається проведення реєстрації ТОВ.
- Зверніть увагу, що якщо у компанії лише один засновник, то ніякого зборів проводити не потрібно. В цьому випадку все набагато простіше: рішення про створення ТОВ оформляється рішенням самого засновника.
- Внесіть статутний капітал. Якщо його оплата здійснюється готівкою, то необхідно відкрити розрахунковий банківський рахунок (можна накопичувальний) і внести не менше половини коштів.
- Оплатіть необхідну суму державного мита, що справляється за реєстрацію ТОВ і визначається Податковим Кодексом.
- Зберіть усі необхідні документи для реєстрації ТОВ:
- Заява, складена у відповідності встановленій формі і підписане особою, яка зазначена засновником в протоколі про формування суспільства;
- Все установчі документи;
- Складене рішення про створення фірми;
- Документи, що підтверджують внесення статутного капіталу;
- Квитанція про оплату держмита. - Передайте всі зібрані документи до державних реєструючі органи. Вам повинні будуть видати розписку, про те, що у вас взяли документи на розгляд заяви про реєстрацію компанії.